Rozdzielczość ekranu w Win7

Witam,

po zmianie rozdzielczości w Win7 na mniejszą niż 1440x900 (zalecana biorąc pod uwagę matrycę mojego monitora) zmniejsza się okno wyświetlania (tzn pojawia się mniejszy obraz otoczony czarnym polem - im niższa rozdzielczość, tym czarna “rama” większa). Z takim sposobem wyświetlana spotkałem się tylko w Win7, i o ile nie jest problem bardzo uciążliwy przy korzystaniu z komputera na co dzień (bo rozdzielczości po prostu nie ma potrzeby zmieniać), o tyle jest to ogromny problem w przypadku gier, bo sytuacja wygląda analogicznie.

Bardzo proszę o pomoc. Przeszukałem, na ile było to możliwe, zasoby Internetu, ale niestety nie odnalazłem wątku właściwego.

Nie wiem czy typ karty będzie miał jakiś związek z opisanym przeze mnie problemem, na wszelki wypadek podaję: ATI Radeon X 1200 Series (całkowita dostępna pamięć graficzna 1359 MB, dedykowana pamięć wideo 256 MB)

Zakładam, że na dzisiejsze standardy to śmieć, ale laptop też nie nowy, a na moje potrzeby dotychczas wystarczała.

Twój problem jest raczej normalnym problemem nie wiem tylko dlaczego nie ustawisz takiej rozdzielczości jaką wymaga Twój monitor i powiem Ci że to nie tylko win 7 tak ma bo kiedyś jak miałem win xp to tak samo się działo jak sie ustawi rozdzielczość monitora na mniejsza niż wymagana.

Jeśli gra nie obsługuje rozdzielczości laptopa a ty chcesz fullscreen to sprawdź ustawienia w driverach grafiki powinien tam być wybór skalowanie/zachowanie rozmiaru oryginalnego obrazu

@Piter27

Rozdzielczość ustawiona jest na zalecaną, tj 1440x900. I tu nie ma problemu. Natomiast gdy włączam grę to przy maksymalnej dostępnej rozdzielczości (1280x768) gra tnie, brakuje płynności. Natomiast jeśli rozdzielczość obniżę chodzi bez problemu, ale za to okno jest pomniejszone.

@MłodyWilk

A mógłbyś podpowiedzieć laikowi gdzie tego szukać? Panel sterowania - menadżer urządzeń - karta - właściwości - zakładka sterowniki i, zakładając, że właśnie tam powinienem tego szukać, co dalej? Bo niestety takiej opcji tu nie widzę.

Witam.

Podłączam się do problemu Fisherna. Od tygodnia jestem posiadaczem laptopa asus k53sv z grafiką geforce gt540m.

W moim przypadku problem z czarną ramką pojawia się tylko w grach. Pobrałem i zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty, niestety nigdzie nie mogę znaleźć opcji zmiany skalowania. Poza tym, zainstalowany mam program aspscal,który był na płycie ze sterownikami dołączonymi do laptopa. Są tutaj 4 opcje wyboru scalowania: Intel, ATI, nvidia i Sis. Czy ten program może pomóc przy moim problemie?

Need for speed most wanted i carbon. Ustawiam najwyższą rozdzielczość a także detale. Nic innego nie da się zmienić w opcjach samej gry.

W takim razie podpowiedz tytuły gier w które grasz Ty, w celu sprawdzenia tej rozdzielczości. Jak na razie instalowałem tylko te dwie pozycje.