Rozdzielczość Full HD w VirtualBox

(Kubalos5) #1

Witam użytkowników forum. Zwracam się do Was z pytaniem co należy zainstalować aby uzyskać rozdzielczość full hd (1920x1080) w programie VirtualBox. Chodzi mi o system: 

(Semtex) #2

Musisz pobrać i zainstalować w systemie wirtualnym: https://www.virtualbox.org/manual/ch04.html

Po tej operacji będziesz mógł używać wszystkich rozdzielczości dostępnych dla Twojego monitora.

(Kubalos5) #3

Dziękuję, a który konkretny podpunkt jeśli można wiedzieć ? 

(Semtex) #4

(Kubalos5) #5

Dziękuję ponownie, a jak można ustawić język polski? Również jakiś patch, bo teraz wszedłem w “language” i języka polskiego nie ma. 

(Longhorn2009) #6

Wersja 4 była po polsku, najnowsza 5 jest po angielsku. 

(Kubalos5) #7

Ze spolszczeniem się obejdzie jednak nie mam opcji, żeby zainstalować dodatki. Chyba że to jest ta opcja która jest rozwinięta.

http://scr.hu/98if/s3a0c

(Longhorn2009) #8

Obrazka nie widać ale chodzi o guest addition.

(Kubalos5) #9

A jak można poprawić płynność wirtualnej maszyny? Bo przydzieliłem 4 GB Ramu a ruch kursora dalej jest taki ociążały. 

(Longhorn2009) #10

Możesz włączyć akceleracje 2d i 3d, może coś to poprawi, choć Ubuntu troche słabo działa pod virtualbox.

(Kubalos5) #11

Czy jest możliwość skorzystania z Windowsa 7 lub 10 na wirtualnej maszynie za darmo? W przypadku 10 chyba można za darmo ją gdzieś pobrać (bynajmniej jak była w wersji testowej pobrałem) ale nie wiem jak się ma w przypadku Windowsa 7 ? 

(Longhorn2009) #12

Za darmo i legalnie to tylko program insider w Windows 10.

(Kubalos5) #13

Mhm, a inne systemy operacyjne/dystrybucje Linuksa które przydadzą się do egzaminu E.12 technik informatyk ? Ubuntu to na pewno ale na pewno są jeszcze jakieś inne dystrybucje. 

(Longhorn2009) #14

Ubuntu ale serwerowe jak już, bez GUI. Dokładniejsze informacje znajomości jakich dystrybucji wymaga podstawa programowa TI możesz uzyskać od swojego nauczyciela. Wg starej podstawy sprzed 2 lat podstawą była znajomość Windowsa XP pod kątem egzaminu praktycznego i co najwyżej podstaw AD w edycjach serwerowych. W przypadku Linuksa wystarczała tylko znajomość podstawowych komend.

(Kubalos5) #15

Teraz jest znajomość Windowsa 7, ale na stronie technik-informatyk od Mirosława Zelenta zdarzają się pytania o Linuksa, jednak wiem że w praktyce działamy tylko na Windowsie 7.