Rozdzielczość Full HD w VirtualBox

Witam użytkowników forum. Zwracam się do Was z pytaniem co należy zainstalować aby uzyskać rozdzielczość full hd (1920x1080) w programie VirtualBox. Chodzi mi o system: 

Musisz pobrać i zainstalować w systemie wirtualnym: https://www.virtualbox.org/manual/ch04.html

Po tej operacji będziesz mógł używać wszystkich rozdzielczości dostępnych dla Twojego monitora.

Dziękuję, a który konkretny podpunkt jeśli można wiedzieć ? 

 

Dziękuję ponownie, a jak można ustawić język polski? Również jakiś patch, bo teraz wszedłem w “language” i języka polskiego nie ma. 

Wersja 4 była po polsku, najnowsza 5 jest po angielsku. 

Ze spolszczeniem się obejdzie jednak nie mam opcji, żeby zainstalować dodatki. Chyba że to jest ta opcja która jest rozwinięta.

http://scr.hu/98if/s3a0c

Obrazka nie widać ale chodzi o guest addition.

A jak można poprawić płynność wirtualnej maszyny? Bo przydzieliłem 4 GB Ramu a ruch kursora dalej jest taki ociążały. 

Możesz włączyć akceleracje 2d i 3d, może coś to poprawi, choć Ubuntu troche słabo działa pod virtualbox.

Czy jest możliwość skorzystania z Windowsa 7 lub 10 na wirtualnej maszynie za darmo? W przypadku 10 chyba można za darmo ją gdzieś pobrać (bynajmniej jak była w wersji testowej pobrałem) ale nie wiem jak się ma w przypadku Windowsa 7 ? 

Za darmo i legalnie to tylko program insider w Windows 10.

Mhm, a inne systemy operacyjne/dystrybucje Linuksa które przydadzą się do egzaminu E.12 technik informatyk ? Ubuntu to na pewno ale na pewno są jeszcze jakieś inne dystrybucje. 

Ubuntu ale serwerowe jak już, bez GUI. Dokładniejsze informacje znajomości jakich dystrybucji wymaga podstawa programowa TI możesz uzyskać od swojego nauczyciela. Wg starej podstawy sprzed 2 lat podstawą była znajomość Windowsa XP pod kątem egzaminu praktycznego i co najwyżej podstaw AD w edycjach serwerowych. W przypadku Linuksa wystarczała tylko znajomość podstawowych komend.

Teraz jest znajomość Windowsa 7, ale na stronie technik-informatyk od Mirosława Zelenta zdarzają się pytania o Linuksa, jednak wiem że w praktyce działamy tylko na Windowsie 7.