Rozdzielczość HD, SD w grach

Od niedawna mam taki dziwny problem, w grach nie mogę ustawić stabilnego schematu dla rozdzielczości w moim TV (Hanspree 28"). Poprostu czasem włącza się tryb HD czasem z przeplotem czasem bez, innym razem normalnie odpala gra w trybie PC i 60hz. Poprostu zwykły kaprys, próbowałem już tworzyć dostosowane rozdzielczości ale nie mogę żadnej prawidłowo zatwierdzić. Instalowałem niedawno nowe sterowniki Nvidia i po jakimś czasie zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Niby obraz HD jest ostrzejszy, bardziej wyrazisty ale czasem chodzi a czasem nie. Nie wiem czy tu nie potrzeba jakiegoś sterownika do TV ? Wcześniej na starszym stwrowniku Nvidia wszystko hulało w trybie PC ale z kolei nie mogłem ustawiać rozdzielczości HD, SD poprostu ta opcja się nie włączała ewentualnie na jednej rozdzielczości 1768x992 jakoś tak i tylko wtedy. A teraz jest misz masz nie wiadomo co i dlaczego. Czy jest opcja aby dostosować w grach osobno rozdzielczości HD i PC ? Jeszcze jedno zmieniam rozmiar pulpitu na mnejszy aby upozorować monitor o mniejszym rozmiarze. Sprzęt jak w opisie.

Pozdrawiam i licze na jakieś pomysły.

Mógłbyś najpierw wytłumaczyć co to ta cała rozdzielczość pc?

Więc tak w ustawieniach rozdzielczości można wybrać tryb PC obraz ma mniejszą ostrość zaś lepsze barwy, ten tryb świetnie się sprawdza na pulpicie, i jest też tryb HD SD (HDTV) i wtedy obraz jest znacznie ostrzejszy aż razi po oczach barwy zupełnie inne nie tak stonowane ale w grach jest bardzo przejrzyście. Na pulpicie moge ręcznie wybrać rozdzielczość w obu trybach ale gdy włącze grę jest to zwykła loteria chociaż zauważyłem że Fifa 12 chodzi zawsze w tym drugim trybie (HD).

@sadaj72 - 1024x768 :wink:

Patrzałeś w ustawienia samej karty graficznej? Tzn. w opcje sterownika przy prawokliku? Oraz w ustawieniach samych gier osobno? FIFA 12 o ile mnie pamięć nie myli, sama dostosowuje ustawienia grafiki do tego, jaki jest sprzęt i wybiera maksimum, więc nie jest to zbyt dziwne.

skupiłem się właśnie na opcjach sterwonika karty. W menu TV można tylko ustawiać opcje obrazu, powiększanie kolory itp w zależności jaki tryb się włączy. Tu chodzi o to że jakby sterwonik karty różnie reaguje na dane rozdzielczości. Nie rozumiem czym się sugerować co ustawiać próbowałem zmieniać skalowanie obrazu przez gpu, puźniej przez monitor i odwrotnie. Ale dalej kocioł.

Dodane 04.06.2012 (Pn) 23:06

W ustawieniach np Dirt 2 można zmieniać odświeżanie ale to i tak nie robi różnicy a w Crisis 2 teraz ustawiło mi się ten tryb PC 60Hz ale jeszcze dziś kilka godzin wcześniej był ten drugi tryb to odrazu widać na początku gołym okiem jaki tryb się włączył.