Rozdzielczosc monitora LCD

Witam ,jaką najlepiej ustawic rozdzielczosc w monitorze LCD 17 ??

To zależy od twojej karty graficznej.1280x1024(moim zdaniem najlepsza! !!

radeon 9550

myslisz ze najwyzsza jest najlepsza?

a nie prawda bo monitory LCD mają zalecaną rozdzielczość(dostosowane są do niej już przy produkcji) był już podobny temat(nieco inna treść ale tłumaczenie te same)

poszukaj w papierach monitora powinno być o tym a jak nie to poda model

ps. najwyższa nie znaczy najlepsza od tak dużej rozdzielczości i przy małej ilości ramu może się komp mulić troche(zwłaszcza jak jakieś progsy jeszcze w tle chodzą)

Ale nie o to mi chodziło.Chodziło mi o to że jak ma GeForce2 to nie ustawi rozdzielczości 1400x1050 !!

A co do rozdzielczości 1280x1024 jest to najklepsza rozdzielczośc dla mnie! !!

A jego monitor napewno obsłuży 1280x1024.

monitor to samsung 710 MP

karta radeon 9550

ram 512

wlasnie nie moge znalezc nic w instrukcji na ten temat,dziwnie napisana

Nic się nie stanie jak zrobisz tą rozdzielczość 1280 x 1024

Jak dlamnie jest najlepsza ale sam możesz sobie wybrać jakąś inną.Napewno nic się nie stanie jak weźmiesz mniejszą rozdzielczość.

Rany, ludzie. Co kogo interesuje jaką ludzicie rozdzielczość? :? Panele LCD mają stałą rozdzielczość matrycy, którą należy stosować. Jasne, że można inną, ale w niższych niektóre piksele będą prostokątne.

Dla 710MP rozdzielczość matrycy to 1280x1024 i taką powinieneś ustawić, bolo.

co z tego jeśli (ale jest) rozdzielczość ta nie jest zalecana to znaczy że mogą się czasem pojawić problemy z wyświetlaniem obrazu

tu po pierwsze napisał że ma 9550 po drugie GeForce2 nie pozwala chyba na wyświetlenie takiej rozdzielczości nawet gdybyś chciał(ale jak się postarasz to możesz ale licząc się z tym że można monitor uszkodzić)

a co do twojego monitora to :

zaczerpnięte z http://twojepc.pl/news6932.html

i skoro monitorek obsługuje a karta dobrze się sprawuje to najlepsza będzie 1280x1024(poza tym monitorek jest troche słaby jeśli o to chodzi mała jasność kontrast w miare ale kąt widzenia zbyt mały za rozdzielczość ma tylko +)

no i oto mi chodzilo

dzieki

Jakbyś nie wiedział jak pisałem tego posta nie było jeszcze tej informacji.

I jednak ja miałem racje z tą rozdzielczością od samego początku.

CRT działa w oparciu o kineskop,tubę z elektronami,gdzie wiązka elektronowa kreśli obraz,LCD - działa w oparciu o matrycę ciekłokrystalicznych kryształów,są one z góry przeznaczone do wyświetlania jednej optymalnej rozdzielczości,w której jeden punkt odpowiada dokładnie jednemu kryształowi,jeśli taka rozdzielczośc jest optymalna do twojego monitora,to taką wybierz,co do karty graficznej ważny jest rozmiar pamięci,ale przy dzisiejszych kartach grafiki w większości wyposażonych w conajmiej 128 MB Video Ram nie ma to znaczenia

1024/768 najlepsza rozdzielczośc zwłaszcza jezeli masz moniotor 15’ obraz nie jest za mały a i szczegóły graficzne sa wporządku

Maximuss36 : rany, czy Ty widzisz, że na pytanie o optymalną rozdziałkę dla monitora 17" odpowiedziałeś jaką rozdziałkę widziałbyś w monitorze 15"? :shock: Co ma piernik?..

Nie ma powodu aby zamykać.

Post kosz.