Rozdzielczość na LCD

Witam

Powiedzcie mi proszę co zrobić z takim problemikiem:

Mam monitor LCD 17" NEC 1701 i tam zalecana rozdzielczość pracy podana jest 1280x1024 .Jak ją tak ustawię to wszystko jest bardzo malutkie(ikonki , napisy,strony internetowe,) dlatego mam teraz ustawione na 1024x768 i jest w miarę fajnie tylko przy każdej zmianie rozdzielczości np. przy włączeniu gry czy jakiejś wizualizacji, monitor wyświetla komunikat że rozdzielczośc nie jest właściwa i że zalecana to ta 1280x1024. Komunikat pokazuje się też po każdym uruchomieniu komputera.

I teraz pytanie :

Co można z tym zrobić albo jak ustawić żeby było dobrze. Czy są jakieś przeciwskazania gdy się używa nie tej rozdzielczości co zalecana.?Czy może to zaszkodzić monitorowi albo karcie graf.?

Czy ma ktoś taki monitor i jak go ustawiacie ?

Pozdrawiam .

zalecana jest dlatego że w niej obraz jest wyświetlany najlepiej(przystosowanie przy produkcji czyli oszczędność dla producenta) można zmienić i nic nie powinno się stać(jedynie drobne zniekształcenia obrazu albo inne badziewiaki)

Co miałeś na mysli pisząc to ?

Czy są jakieś ustawienia w kompie aby rozdzielczość była właściwa a wielkość wszystkiego np jak z 1024x768 ?

chodzi mi o to że monitor ma gwarancje wyświetlania poprawnego obrazu tylko dla zalecanej rozdzielczości a przy innych mogą ale naprawde nie muszą wystąpić problemy z poprawnością obrazu i raczej windows tego nie ustala

Niektóre LCD przy starcie kompa będą monitować o ustawienie nominalnej rozdzielczości ,przynajmniej mnie się nie udało tego komunikatu zlikwidować - może użytkownicy LCD mają na to sposób.

Jak zmniejszysz rozdzielczość nic się nie stanie,może co najwyżej być lekko gorsza jakość wyświetlania,ponieważ elektronika LCD musi przeliczyć dane potrzebne do Twoich nowych ustawień rozdzielczości.

Poczytaj w necie o działaniu paneli LCD i wszystko wiesz.

Ustawiasz rozdzielczość 1280x1024 następnie:

PPM - Właściwości - Ustawienia - Zaawansowane - Ogólne i tu masz ustawienie DPI normalny , duży , niestandardowy(tu ustawiasz jak chcesz ja mam na 100 dpi i jest ok)