Rozdzielczość smartfona nigdzie nie ma

Mam taki problem mam smartfona samsung galaxy A12 i nigdzie nie mogę znaleźć w ustawieniach jaką mam rozdzielczość ekranu szukałem w ustawieniach i też w opcjach programistycznych.

Rozdzielczość ekranu 1600 x 720
https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/smartfon-samsung-galaxy-a12-sm-a125-czarny

Print screen z górnym paskiem powinien dać tyle samo.

Ja sprawdziłem tą rozdzielczość, że niby ma taką, ale nigdzie w ustawieniach nie można znaleźć tej rozdzielczości, a potrzebne mi to jest testowania strony www (wyświetlanie ich na smartfonach) bo u mnie na telefonie się trochę źle tło wyświetla, a na kompie w przeglądarce w trybie responsywnym ustawie rozdzielczość na na 1600 x 720 i się dobrze wyświetla.

A to źle sprawdzasz, poczytaj o viewport i to można sprawdzić np.:

https://whatismyviewport.com/

Wtedy do poprawy masz RWD lub „znajomy”.

I tryb komputerowy na telefonie w aplikacjach sobie nierówny (t.j. Firefox coś namieszał, że opcja działa gorzej niż w wydaniu 68 sprzed kilku lat).

Patrzę i widzę w google chrome na telefonie rozdzielczość 783 x 304 jak ustawiłem ją w trybie responsywnym to tak samo wyświetla mi jak na telefonie.

A zrób sobie screena w telefonie i w galerii zobacz rozdzielczość.
Ewentualnie wrzuć sobie program benchmarkowy do sprawdzenia parametrów, typu AIDA64

rozdzielczość raportowana przeglądarce nie równa się liczbie pikseli którą ma ekran.

To nie daje rezultatu czemu viewport mobilnej strony WWW się rozwala, wymusił te 1600 na 720 i nie odtworzył na PC błędu.

Przeglądarki mobilne praktycznie celowo tak robią by mieściła się jedna kolumna w układzie pionowym a w poziomym do 3.


Raczej oba testy są bez błędów kardynalnych a aktywacja Fullscreena to raczej hardcore jak nie robi on aplikacji AMP. Czyli nie musi czekać aż Mozilla lub Chrome doda do listy tego Samsunga gdzie będzie o 100 px więcej (bez pasków systemu - górny i dolny; interfejsu przeglądarki np. niechowane pole na url lub pasek z kartami).

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.