Rozdzielczość (vista wmawia mi że mój LCD to CTR)


(Łygi) #1

witam

taka sytułacja - nie z tego ni z owego vista przestała widzeć sterownika do monitora i mój LCD zaczeła widzec jako domyślny monitor PnP /a z panelu sterowania Nvidia wynikało że to CTR. przez to system przestał widzeć preferowaną rodzielczość 1440 x 900 w kórej powinien pracować ten monitor.

sterownik monitora zainstalowałm na siłe i w menadzeże urządzeń już widzany jest mój LCd dobrze. ale w panelu sterowania nvidi dalej monitor jest widzany jako CTR i dalej nie uzyskałem spowrotem dawnego zestawu rozdzialczości i pracuje w rodzielczości która rozciąga obraz.

co zrobić zeby Vista znowu zobaczyła że to LCD i wróciła preferowana rodzielczość ?

Przinstalowałm sterowniki i nic :confused:


(system) #2

Hmmm... drastyczny środek - format i ponowna instalacja Visty :wink:

BTW... A następnym razem po instalacji wszystkich potrzebnych rzeczy (łącznie z systemem oczywiście :lol: ) wykonaj obraz partycji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam!!


(Pinio150) #3

A moze wez zupełnie usun sterowniki usun wpisy pozostałosci itp... i nie instaluj wogole sterowników i zobaczy czy bedzie działac. Ja jak kupiłe sobie monior LCD to nic nie instalowałem do niego a chociaz płyte dostałem a działa wszystko bez problemu. W najgorszym przypadku


(boczi) #4

pinio150 na Forum używamy polskich znaków w pisowni. Proszę poprawić wiadomości


(Łygi) #5

hmm .. przeinstalowałme viste, nowe stery itp. i wciąż to samo. brak rodzielczości 1440 x 900 a panel sterowania invidi widzi mój monitor jako CTR. a przecież było0 ok i nic nie zrobiłem ot tak poprostu było i wcieło. :frowning: czy to możeliwe że to problem hardwaru ?


(Domos41) #6

@Łygi - napisz jaki masz monitor i kartę graficzną.


(Łygi) #7

karta GF 7950 GT monitor AL1916W

przez rok czasu prawie było wszystko ok /rówznież na vista/ po zainstalowaniu firmowych sterów do tego monitora wszysko powinno być ok a nie jest - ten sam zestaw rozdzielczości jak przy "rodzajowym monitorze PnP"


(Domos41) #8

Polecam odinstalować sterowniki nVidii i ściągnąć trochę starszą wersję (nVidia wydaje czasami sterowniki beta jako oficjalne) i w panelu sterowania nVidia jeśli nie będzie dostępna rozdzielczość 1440x900 to jest tam taka opcja jak rozdzielczość niestandardowa czy jakoś tak, i można tam ustawić dowolną rozdzielczość.

Ewentualnie ściągnij sterownik do monitora stąd: http://drivers.softonic.com/ie/18052/Acer_AL1916W