Rozdzielczość w monitorze Samsung

(Mowiniaki) #1

Dzień dobry ,chciałem spytać jaka jest najlepsza rozdzielczość monitora Samsung. Mam ustawione 16bit  1600/900 jest lekko zamazany obraz

Dzisiaj włączyłem kompa widzę że kompletnie się rozregulował monitor nie mogę go ustawić do poprzedniej rozdzielczości :frowning: Może ktoś pomoże? :slight_smile:

(rgabrysiak) #2

Cześć,

Najbardziej optymalna to rozdzielczość natywna. Nie napisałeś jaki model monitora posiadasz więc po szczegóły odsyłam do Google.

(Mowiniaki) #3

Przepraszam Samsung  943 NW . Natywna rozdzielczość to  1440 /900 w ustawieniach nie mam takiej rozdzielczości 

(rgabrysiak) #4

Cześć,

Według specyfikacji producenta: http://www.samsung.com/my/consumer/pc-peripherals-printer/monitor/lcd-monitor/LS19MYNKBB/XME natywna rozdzielczość to 1440 x 900.

(Michal A1986) #5

Zakładam że masz Windows XP, daj PPM na pulpicie i wybierz "Właściwości" potem przejdź (jak dobrze pamiętam) do zakładki "Ustawienia ekranu" i takim suwakiem ustaw rozdzielczość na maksa ( powinna to być 1440x900, jak CI wykrywa większe rozdzielczości to coś źle Ci monitor wykrywa). Jak ustawisz suwakiem to daj Zastosuje czy OK. Potem na monitorze masz przycisk AUTO - wciśnij go a monitor sam sobie ustawi ekran. Napisz jak wyszło.

Zgaduje że masz XP po tym jak piszesz że masz rozdzielczość w 16bit-ach. W XP da się to ustawić w tej samej zakładce, w nowszych systemach samo się ustawia 32bit i opcja do zmiany bit-ów jest bardziej ukryta, więc dlatego takie moje założenie. Koniecznie ustaw na 32 bit- więcej kolorów = lepszy obraz

(Mowiniaki) #6

Tak :slight_smile: już sobie poradziłem zainstalowałem POWER STRIP  i jest ok 

Dzięki rgabrysiak :slight_smile:

Proszę o usunięcie posta .