Rozdzielczość z laptopa na monitor LCD

Posiadam nowy laptop Asus K53SV i postanowiłem go podłączyć do mojego monitora LCD 24". Po podłączeniu przez kabel VGA i ustawieniu rozdzielczośći zalecanej monitora ucina mi całkowicie obraz. 0636fc62ead062e4m.jpg Tak jak widać na tym zdjęciu widać że jakby nie jest wyśrodkowany obraz. Górne ikony są obcięte. Starałem się to jakoś wykombinować ale się nie udało. Przy rozdzielczości 1440x900 jest opcja zachowaj skalowanie urządzenia wyświetlającego i wtedy jakby się wyśrodkowuje. Przy rozdzielczośći 1680x1050 nie ma tej opcji. Co mam zrobić może to przez kabel VGA. Monitor obsługuje też DVI wiec możę jak bym kupił adapter z VGA na DVI coś by pomogło? A laptop obsługuje tylko HDMI i VGA? Za pomoc z góry dziękuję.

To standardowy objaw kiedy masz opcje rozszerzenia na dwa monitory - wciśnik logo win+P i wybierz tylko projektor ew tylko komputer Jeśli masz ustawiony tylko projektor a problem nadal występuje musisz ustawić rozciągnięcie ekranu w opcjach panelu sterowania Nv, zakładam, że w twoim modelu siedzi GF

Mam ustawione na samo monitor. Lecz problem ciągle tkwi. Mam laptop z 2 kartami graficznymi Intel HD 3000 i NVIDIA GT 540M. Ustawienia rozdzielczości są na karte Intel HD. NVIDIA wlacza sie tylko wtedy kiedy HD nie wytrzymuje. Jak robilem pirin screen normalnie zdjęcie sie robiło w rozdzielczosci 1680x1050 tak jak ma byc bez zadnego problemu.

Dodane 02.05.2012 (Śr) 16:04

Znalazłem w necie link z panelu sterowania Nvidi i zauważyłem ze nie mam opcji “wyświetlanie” http://i44.tinypic.com/311sv0k.png Możliwe że orzez to iż mam 2 karte graficzna Intel HD 3000. Ale nadal nie wiem jak temu zapobiec.

No to szukasz opcji w sterownikach Intela. Masz poprawną rozdzielczość ale musisz sobie po prostu odpowiednio rozciągnąć - wada VGA, po HDMI nie ma problemu. Grzeb w ustawieniach integry,

Myślisz że nie szukałem? Znalazłem tylko zachowaj skalowanie urządzenia wyświetlającego i to jest zaznaczone a 2 opcja to dostosuj współczynnik proporcji i wtedy mogę sobie przestawić skalowanie ale wtedy mi się zmiejsza obraz a nie przeciaga na to czarne pole

Szukacia rozwiązania programowego a po mojemu przez podłączenie kabla VGA monitor niekoniecznie musi dokładnie dopasować ekran do swoich boków. Wcisnij coś w rodzaju autodopasowania w monitorze i powinno podziałać

Dodane 02.05.2012 (Śr) 17:08

I na pewno to nie wina Optimusa…

Z reguły jest tak, że jeśli obecne jest autodopasowanie to aktywuje się po podpięciu kabla i pojawieniu obrazu.

Sprawdzić można i tak bo podczas uruchamiania komputera rozdzielczość zmieniana jest kilkukrotnie a dodatkowo mogły zostać w pamieci monitora stare ustawienia manualne dla danej rozdzielczości i stąd ten problem

Dodane 02.05.2012 (Śr) 19:30

W razie czego proponuje kupić habel HDMI-DVI zamiast robić przelotkę z VGA-DVI ponieważ nic taką przelotką nie zyskasz a jedynie stracisz pieniądze. Za opcją HDMI-DVI jest chociażby jakość obrazu i mniejsza wtyczka po stronie laptopa :slight_smile: