Rozdzielenie dźwięku HDMI/Słuchawki. Laptop

Witam wszystkich.

Teoretycznie da się pod warunkiem, że otwarzacz ma możliwość wyboru źródla dzwięku i to samo dotyczy gry. Np w WoT niema takie opcji z meni a w Diablo 3 jest. Trzeba eksperymentować.

Nie wiem, jak to działa w przypadku HDMI, czy jest gdzieś opcja odpowiedzialna za wybieranie oddzielnego źródła, ale jeżeli ne ma, to polecam program VAC [Virtual audio cable]. Czasem niezbędny do takich akcji. **TUTAJ**znajdziesz kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu. Nie wiem, czy jest sens to przepisywać.

HDMI tworzy w systemie osobną wirtualną kartę dźwiękową więc nic nie stoi na przeszkodzie przełączyć wyjście dźwięku na inną kartę dźwiękową niż ustawiona w systemie jako domyślna w programach/grach które maj taką opcję a wtedy cała reszta programów/gier które takiej opcji nie mają będzie dalej nadawać dźwięk na domyślną kartę dźwiękową.

Podobnie jest z dźwiękiem nadawanym przez bluetooth do słuchawek Stereo Bluetooth (profil A2DP) oraz z kartami dźwiękowymi na USB, w tych przypadkach też w systemie pojawia się osobna wirtualna karta dźwiękowa.

Tak więc dla przykładu mając w komputerze zintegrowaną kartę dźwiękową, wyjście HDMI, kartę dźwiękową USB oraz adapter BT ze słuchawkami stereo BT możesz na każde z tych wysyłać inny dźwięk z różnych programów w tym samym czasie - przynajmniej 3 programy muszą wtedy mieć opcję wyboru docelowej karty a reszta będzie nadawała na domyślną.

W linuxie w KMix (środowisko KDE) sterującym głośnością dźwięku można bezpośrednio dla każdego programu wybrać kartę dźwiękową niezależnie od tego jakie opcje są dostępne w danym programie, jeśli w sterowniku dźwięku w Win7 tego nie ma (wątpię ale warto sprawdzić) to może jest jakiś program dodający taką funkcję.

 

W win7 jest podobnie ale musza być spełnione 2 warunki.

  1. Kabel HDMI musi być podłączony do włączonego urządzenia (musi być włączone bo inaczej nie pokaże się w opcjach wyboru)

  2. Program czy gra musi mieć opcję wyboru urządzenia na którym na odtwarzać.

 

Gra - widać możliwość wyboru na głośniki lub wyjście optyczne

post-262517-0-74179300-1423734663_thumb.

 

Program

post-262517-0-39536600-1423734675_thumb.

 

Nie ma na obrazkach hdmi bo mi rodzina kabel podprowadziła ;), ale jak miałem podłączone to w wykazie urządzeń było też “High Definition Audio Device”

 

W przypadku gdy gra niema takiej opcji (50% niema), to jako domyślne maja być głośniki, a gdzie ma lecieć dzwięk ustawiamy w programie do filmów (90% ma możliwość)

 

Jest nawet soft do tego: https://www.youtube.com/watch?v=ooe0xTWizmg

 

http://www.ibik.ru/

Dzięki wszystkim, problem rozwiązany, naprowadziliście mnie tymi ustawieniami wyboru źródła dźwięku i tak zainstalowałem osobną aplikację do odtwarzania weebtv, w której źródło dźwięku ustawiłem na TV, wcześniej miałem problem gdyż z poziomu przeglądarki gdzie odpalałem weebtv ciężko było to tak skonfigurować. Przy okazji aplikacja ta odtwarza wszelkie pliki video, video z napisami, można w niej dowolnie skalować ekran i teraz mam cacy wszystko poustawiane (nazwa aplikacji Kodi 14.1 “Helix”).

 

Jeszcze raz dzięki.