Rozdzielenie e-maili między Gmail oraz Outlook.com

Część,

Może i prosta czynność, ale przyprawia mnie o ból głowy.

Posiadam konta pocztowe tak w Gmail jak i w Outlook.com. Chciałbym aby w telefonie aplikacja Gmail pokazywała tylko swoje e-maile, a Outlook.com swoje (mówimy o przychodzących). Niestety, oba się dublują i jak coś przyjdzie na Gmail to pokazuje to i Gmail i za chwilę również Outlook.com. Wkurza to niemiłosiernie.

Jakiś pomysł?

(pocolog) #2

Dodałeś konta pocztowe tylko w systemie? Czy zdublowałeś je w jakiejś apce do obsługi poczty?

Problem w tym że nie wiem, serio. Ekrany konfiguracji są jak dla mnie mocno nieczytelne, nie wiem kiedy wnioskuje o konto Android a kiedy sam Gmail.

Dodałem na początku tylko konto Google, a później dodałem konto Microsoft na potrzeby aplikacji Outlook.com. Nie wybierałem żadnej opcji aby jedno pobierało drugie.

Jak dla mnie jest to mocno pokaszanione…

(pocolog) #4

Wbudowana aplikacja pocztowa androida potrafi raczej odbierać pocztę z outlook. Nie potrzebujesz do tego osobnych programów, więc możesz outlook odinstalować.
Ewentualnie w konfiguracji kont pocztowych w ustawieniach systemu wyłącz synchronizację email z outlook i ustaw ją tylko w tej zewnętrznej apce.
Pisze tak trochę z pamięci, bo dawno nie miałem andka w rękach :wink:

Możliwe, ale mam akurat Moto G5s Plus z zainstalowanym Outlook oraz klientem Gmaila, ani jednego ani drugiego nie mogę wywalić bez roota. Gdyby było to możliwe, życie stałoby się prostsze hehe No nic, włączyłem w Outlook łączenie kont i chyba daje radę, innej opcji niestety nie widzę