Rozdzielenie e-maili między Gmail oraz Outlook.com

Część,

Może i prosta czynność, ale przyprawia mnie o ból głowy.

Posiadam konta pocztowe tak w Gmail jak i w Outlook.com. Chciałbym aby w telefonie aplikacja Gmail pokazywała tylko swoje e-maile, a Outlook.com swoje (mówimy o przychodzących). Niestety, oba się dublują i jak coś przyjdzie na Gmail to pokazuje to i Gmail i za chwilę również Outlook.com. Wkurza to niemiłosiernie.

Jakiś pomysł?

Dodałeś konta pocztowe tylko w systemie? Czy zdublowałeś je w jakiejś apce do obsługi poczty?

Problem w tym że nie wiem, serio. Ekrany konfiguracji są jak dla mnie mocno nieczytelne, nie wiem kiedy wnioskuje o konto Android a kiedy sam Gmail.

Dodałem na początku tylko konto Google, a później dodałem konto Microsoft na potrzeby aplikacji Outlook.com. Nie wybierałem żadnej opcji aby jedno pobierało drugie.

Jak dla mnie jest to mocno pokaszanione…

Wbudowana aplikacja pocztowa androida potrafi raczej odbierać pocztę z outlook. Nie potrzebujesz do tego osobnych programów, więc możesz outlook odinstalować.
Ewentualnie w konfiguracji kont pocztowych w ustawieniach systemu wyłącz synchronizację email z outlook i ustaw ją tylko w tej zewnętrznej apce.
Pisze tak trochę z pamięci, bo dawno nie miałem andka w rękach :wink:

Możliwe, ale mam akurat Moto G5s Plus z zainstalowanym Outlook oraz klientem Gmaila, ani jednego ani drugiego nie mogę wywalić bez roota. Gdyby było to możliwe, życie stałoby się prostsze hehe No nic, włączyłem w Outlook łączenie kont i chyba daje radę, innej opcji niestety nie widzę