Rozdzielenie internetu(aster)-problem

Witam, kupiłem sobie router żeby rozdzielić net na 2 komputery. Mój modem to Terayon Ta-202 a usługodawcą jest aster. wszystko jest na 100% dobrze połączone i wszystkie urządzenia działają. zanim kupiłem router używałem usb do połączenia modemu z komputerem. Po nieudanych próbach konfiguracji połączenia(połączenie, adresy ip, dns’y itp. było ok, ale mimo tego internet nie działał, nie odbierałem pakietów), w końcu połączyłem modem bezpośrednio z komputerem przez ethernet(wcześniej tylko usb) i zamiast jakiejkolwiek strony pojawia mi się strona aster z zapytaniem czy chce dodać nowy komputer do sieci(jedyne 17zl :D), albo czy właśnie zmieniłem kartę sieciową. Czy to jest powodem że internet przez router nie działa, na żadnym z 2 komputerów? Jak tak to czy da się to jakoś ominąć(bez płacenia dodatkowo 17zl miesięcznie) z góry dzięki

Początkowa konfiguracja sieci aster była przeprowadzona pod połączenie usb teraz chcesz połaczyć się kablem więc ich “sieć” myśli że chcesz podłączyć nowy komp , musiesz do nich zadzwonić i powiedzieć że chcesz podłączyć tego samego kompa ale nie przez usb ale przez kabel , możliwe że za darmo zresetują ustawienia twojego połaczenia i bedzie ok.