Rozdzielenie internetu dla Xboxa i Komputera

Witam,

w domu mam 4 laptopy, które łącza się przez Wifi, jeden komputer w moim pokoju który ma wbudowane Wifi ale podpięty jest kablem oraz Xboxa 360. Nie chce od kompa odpinać kabla, gram w gry online wolę, aby internet był na kablu. Nie mam zamiaru kupować drogiego urządzenia Wifi do Xboxa więc pozostaje “rozdzielenie” internetu w tym pokoju.

Mam w piwnicy jakiś Router D-Linka czy za pomocą jego mogę wyciągnąć kabel od komputera, wrzucić do tego D-Linka i od niego dać kabel do Xboxa i do komputera? Proszę o jakieś wskazówki, jak to zrobić, czy będzie potrzebna jakaś konfiguracja itp.

Tak. Jeżeli router posiada 2 wyjścia LAN i będzie wszystko dobrze. Jeżeli posiada tylko jedno gniazdo używasz czegoś takiego :

http://allegro.pl/item1147119937_rozgal … gn_fv.html

Jest tylko jedna wada tego rozwiązania:

  • Komputer i xbox nie mogą działać razem.

W sprawie Xbox to za 100zł możesz kupić Acces Point w trybie klienta.

Udało mi się. Miałem tylko problem z wejściem do Routera (login i hasło). Ale znalazłem Manual i przeczytałem, że login to admin i bez hasła. Potem włączyłem automatyczną konfiguracje i internet jest na Xboxie i PC. :] Dzięki za zainteresowanie tematem.

@edit:

Router podziałał 2 godziny i zasilacz padł. xD Musiałem znaleźć nowy zasilacz 5V i zmienić końcówkę. ;]