Rozdzielenie internetu na dwa komputery (kabel)


(system) #1

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak rozdzielić internet z jednego komputera na drugi stacjonarny w drugim pokoju bez użycia routera.

Interesuje mnie przygotowanie kabla i jego podłączenie, konfiguracja w panelu sterowania itp. nie stanowi dla mnie raczej problemu.

Mam z tyłu kompa podpięty do "gniazda telefonicznego?" kabel internetowy (o ile dobrze się orientuje skrosowany bo we wtyczce ma kolorowe kabelki) z sieci osiedlowej i chciałbym wiedzieć jak go "rozdzielić", by móc go podłączyć też do drugiego kompa. Jakiś rozdzielacz?

W googlach nie znalazłem zbyt wiele na temat samego przygotowywania/rozdzielenia kabla, a jedynie ogólne informacje jaki to ma być kabel...

Czekam na propozycje. :>


(flaszer) #2

Najprostsze, co przychodzi mi do głowy to chyba dokupienie drugiej karty sieciowej do komputera który ma internet rozdzielać, po czym połączenie kablem skrosowanym dwóch komputerów poprzez tą kartę i udostępnienie internetu na komputerze matce. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że komputer 'matka' musi być cały czas uruchomiony, inaczej na drugiej maszynie internetu nie będzie.


(pysiu) #3

Tu opisałem rozdzielenie internetu :slight_smile: http://banita.pl/~pysiu/si/siec.html


(Cedar) #4

To nie jest "gniazdko telefoniczne" tylko gniazdo karty sieciowej.

Wszystkie kable sieciowe mają "kolorowe kabelki" a skrosowane mają zamienione miejscami 4 (chyba) żyły.

Musisz dokupić do komputera drugą kartę sieciową i drugim kablem (najlepiej skrosowanym) z tej karty podłączyć się do drugiego komputera.


(roobal) #5

http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d ... 11259.html

Pozdrawiam!