Rozdzielenie internetu przez kabel ethernet


(Piotr24 Power) #1

Otóż posiadam Komputer z dostępem do internetu poprzez WiFi w komputerze mam wolny port Ethernet, odgrzebałem stary komputer podłączyłem obok tego... wszystko ładnie działa, ale czy można podzielić moją radiówkę do drugiego komputera poprzez port Ethernet ? Jeśli tak to jakiego oprogramowania użyć ?

Jeszcze jak uzyskać dostęp pomiędzy zasobami jednego komputera i drugiego ? z możliwością wymiany plików ? również poprzez Ethernet... ?


(system) #2

A jak odbierasz w tej chwili neta? masz jakiś AP i antene na zewnątrz? czy jak? Podzielić się zawsze da, daj znać to pomogę :roll:


(Piotr24 Power) #3

Odbieram z anteny zewnętrznej, chcę po prostu przeciągnąć kabel pomiędzy 1. komputerem, a 2. i dać przez niego neta...


(roobal) #4

Z komputera, na którym masz net włączasz udostępnianie neta. Na obu kompach ustawiasz odpowiednie bramy, maski itp. Natomiast w kompie udostępniającym ustawiasz, jeśli jest nie ustawione, wewnętrzne IP a na kompie odbierającym to samo IP jednak ostatnia cyfra powinna być, np. o jeden większa, np. komp udostępniający ustawiasz IP: 192.168.0.1 a w kompie odbierającym IP:192.168.0.2 albo stawiasz na kompie serwer DHCP i laptop będzie sobie pobierał adres z DHCP :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Piotr24 Power) #5

Dzięki wielkie roobal =D>

Dzięki tobie mam neta na Laptopie :smiley: