Rozdzielenie Internetu radiowego

Witam!

Kumpel ma internet radiowy przez satelitę, koncentrykiem do karty sieciowej w kompie, gdzie musi ustawić odpowiednie IP, maskę podsieci, itd… I teraz moje pytanie, jak rozdzielić ten internet na kilka komputerów? Czytałem gdzieś, że wystarczy ruter z antenką, gdzie zamiast antenki przykręcam ten kabel. No i jakoś trzeba przypisać te wszystkie adresy IP.

Proszę o wyjaśnienie i ew. przykład jakiegoś taniego rutera…

To może niech kumpel pogada ze swoim ISP.

Nic nam nie napisałeś, jaki to dostawca, co to za karta?

Co to znaczy “ruter z antenką”?

Jak masz internet satelitarny to raczej takiego normalnego routera nie podłączysz.

Najprostszym rozwiązaniem jakie przychodzi mi do głowy jest podłączenie routera do karty sieciowej ale komputera do którego podłączony jest modem.

Wtedy Windowsowe udostępnianie połączenia sieciowego i wszystko gra i buczy.

Minusem jest to, że aby był internet to komputer do którego podłączony jest modem musi być cały czas włączony.

No więc właśnie chodzi o to, by internet był w obu komputerach niezależnie od tego czy pierwszy chodzi…

Może opcja AP + Router ?

kabel koncentryczny do Acces Pointa. Z AP kablem RJ-45 do routera bezprzewodowego i mamy WiFi + sieć kablowa.

On ma RCA wpięty do karty w kompie. Jaki router mi to rozdzieli razem w WIFI?

Żadnym, nie ma przejścia z RCA na złącza antenowe stosowane w routerach.

Jedyna teoretyczna możliwość to zrobienie z komputera do którego podłączony jest internet routera i AP - da się to zrobić ale wymaga to płyty głównej Asus P5N64 WS Professional/WiFi-AP, włączenia udostępniania połączenia internetowego, wykorzystania programu Bandwidth Controler i switcha.

Można tez postawić router linuksowy z dystrybucją posiadającą sterowniki do karty RCA, nim podzielić łącze a za nim wpiąć jakiś router WiFi

Walki z tematem sporo, nie wiem czy warto.

Sorki, pomyliłem się. Wkręca kabel jak do anteny satelitarnej do modemu w kompie (niżej obrazek). Jest jakiś router który takie łącze rozdzieli z WIFI?

Z__cze_F_6_5_171_4b9e78d77578d.jpg