Rozdzielenie internetu za pomocą kabla skrosowanego

Mam neostrade 1mb z modemem ZXDSL 852. Chciałbym za pomocą kabla skrosowanego podłączyć internet do laptopa [modem jest na stacjonarnym kompie]. Gdy już wszystko podłącze do kart sieciowych w tray’u widać ze się łączy jednak po chwili wyskakuje błąd “Ograniczenie lub brak łączności”. Jak skonfigurować połączenie aby wszystko działalo?

P.S. jestem laikiem w tym temacie więc proszę o proste i jasne polecenia :slight_smile:

Na jednym i drugim windows xp sp3 [oraz zainstalowana Neostrada]

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … Windows+XP

Panel sterowania > Połączenia sieciowe > prawoklik na połączeniu neostrady > zaawansowane > zaptaszkuj: zezwalaj innym uzytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera.

To automatycznie przekonfiguruje twoja sieciówke na ip: 192.168.0.1 / maska 255.255.255.0

kompy łaczysz ze sobą kablem skrossowanym, potem tylko na drugim kompie:

Panel sterowania > Połączenia sieciowe > prawoklik na połączeniu sieciowym > właściwości > 2klik na Protokół internetowy (TCP/IP) …i wstukujesz:

IP: 192.168.0.2

maska: 255.255.255.0

brama: 192.168.0.1

na obu kompach ustaw sobie tą samą grupe roboczą… (Panel sterowania > System > Nazwa komputera > Identyfikator sieciowy)

Dzięki jednak uporałem się z tym problemem sam. Robiłem tak samo jak napisał adpawl

Pozdrawiam ::lemon::

Na przyszłość: \ *kabel skrosowany * (od połączenia na krzyż).