Rozdzielenie neostrady - 2 sytuacje

Witam

Mam neostrade 512 i chciałbym coś zrobić, aby internet był dostępny na dwóch komputerach. I teraz są dwie sytuacje: nie wiem jeszcze czy ten drugi to będzie laptop czy zwykły stary PC. Dlatego proszę o dwie konfiguracje co muszę kupić.

PS: Nie wiem czy to odpowiedni dział, jak nie to proszę o przeniesienie do działu o sieciach.

kupujesz router z modemem ADSL. Podłączasz dwa komputery kablem do routera.

Jeśli jeden ma być laptopem, to wygodnie by było aby komputer ten łączył się z routerem bezprzewodowo. Wtedy kup router z WiFi i z modemem ADSL.

Tak, tak czytałem, że trzeba router itp. ale wybór jest ogromny, a na tym się nie znam. Więc jaki konkretnie sprzęt polecacie? muszę się zorientować ile by to mnie wyniosło.

Mogą być linki do allegro

Złączono Posta : 12.09.2007 (Sro) 13:51

Aha jeszcze jedno.

Czy wtedy trzeba zrobić, aby na jeden komputer przypadało np 256 i 256 czy można zrobić tak aby brało tyle łącza ile potrzebuje?

Albo jeżeli chodzą 2 komputery to wtedy jest po 256 a jeżeli tylko 1 to ma automatycznie 512 jak to wygląda?

Jeżeli kupisz router bez kontroli pasma, to podział będzie działać na zasadzie “kto pierwszy ten lepszy”. Musisz przejżeć ofertę routerów ADSL…

Routery ADSL lub Urządzenia ADSL

No dobra to jaki router polecacie, aby było tak: jeżeli chodzą dwa komputery to łącze dzielone jest tak, aby na oby dwóch było po 256, a jeżeli tylko jeden to ma wtedy 512.

Proszę o polecenie routerów do dwóch sytuacji: PC-PC, PC-laptop.

Ja się na prawdę na tym nie znam. Proszę o konkrety, jakie modele polecacie i są one godne zaufania.