Rozdzielenie Neostrady Tp

Witam!

Posiadam neostrade TP 1,3 MB/s chciałbym rozdzielić ją na dwa komputery czy jest to możliwe??Jeżeli tak co potrzebuję i co muszę zrobić?

Z góry dzięki za pomoc!

No jasne ze jest to mozliwe.

Pierwsza opcja to przez udostepnienie polaczenia internetowego na pierwszym kompie drugiemu, potrzebne sa 2 sieciowki i kabel.

W tej opcji komputer udostepniajacy musi byc wlaczony by drugi mogl korzystac z neta.

Druga opcja to zakup routera z wbudowanym modemem ADSL, tutaj rowniez kompy musza posiadac sieciowki.

Najlepsza metoda na podzial neo, sam mam tak w domu i wszystko ladnie smiga.

  1. kupić router z modemem ADSL Annex A

  2. kupić skrętke i dwie końcówki rj-45, jak nie wiesz jak zrobić to poproś sprzedawce

  3. wpiąć kabel Rj-11 który masz podpięty pod modem od Neostrady do routera

  4. podpiąć jedną końcówkę rj-45 do routera druga do komputera

  5. wpisać w przeglądarkę adres IP routera

  6. wpisać login hasło routera

  7. w odpowiedniej zakładce wpisać login i hasło dostępowe do Neostrady

  8. jeżeli to router z wifi to zmienić hasło sieci lub je ustalić, jak normalny to kupić druga skrętkę z końcówkami podłączyć do drugiej stacji roboczej, komputera.

  9. skonfigurować połączenie z internetem na obu komputerach

  10. hulać po internecie

możesz jeszcze skonfigurować sieć lokalną

Dlaczego wszyscy którzy posiadają Neo piszą tak jak Ty ze posiadasz łącze 1.3Mb ?

Neostrada to:

256 kb/s

512 kb/s

1 Mb/s

2 Mb/s

6 Mb/s

Bo ja mam podniesione do 1,3 Mb/s

:lol: ta na pewno to że wyskakuje ci chmurka że masz 1,3Mb/s to nie oznacza że tyle masz, może w porywach.

Proszę o pomoc!

Mam neostradę, i router bezprzewodowyTP-LINK TD-W8910G. Komp stacjonarny jest połaczony na kablu a nie potrafię połączyć się z laptopa przez wifi. Będę wdzięczny jak mi ktoś pomoże. Może jakiś link do strony z objaśnieniem tego? Będę wdzięczny.

http://pliki.interprojekt.pl/wiki/attac … nk8910.pdf

Dzięki bananjp za pomoc:D

Pozdrawiam.

Cieszę się że pomogłem :smiley: .