Rozdzielenie neostrady


(Arioic) #1

Chciałbym rozdzielić bezprzewodowo neostrade na wszystkie komputery, które znajdują sięu mnie w domu (jest ich 3).

I moje pytanie jest następujące: jaki niezbędny sprzęt musiałbym zakupić i w jaki sposób go podłączyć, aby niezależnie w każdym komputerze było połączenie z internetem.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!


(aju) #2

Router z wbudowanym modemem ADSL i AP (AccessPoint).

Do tego do każdego komputera karte WLAN.

Sposób instalacji będzie w instrukcji od routera.

Troszkę szczerze mówiąc będzie Cię to kosztować :stuck_out_tongue:

I przy sieciach bezprzewodowych nie oszczędzałbym.

Brać tylko sprzęt firmy CISCO, PENTAGRAM lub troszkę tańszy ale też dobry D-LINK.


(system) #3

Ja polecam linksysa


(W Kokoszka) #4

Ten modem co daje TPSA mozesz spokojnie wystawić na Allegro :slight_smile: Jest on tak zaprojektowany żeby można było podłączyć na jeden komputer :frowning: Chodzą przeważnie między 20 a 50 zł.

Musisz kupić router bezprzewodowy z wbudowanym modemem ADSL, ale tak jak pisał przedmówca nie jest to sprzęt tani. Na pewno nie schodziłbym poniżej D-LINK, to dobra firma i średnio droga. Polecam model

D-Link DSL-G604T, kosztuje w granicach 350-360 zł, ale hula super. Sam go używam i jest odporny na zakłócenia, a to istotne jak włączysz np. mikrofalę albo ktoś chodzi po domu albo ściany żelbetonowe. Ten sprzęt kupuje się raz na dobrych parę lat, więc jak teraz kupisz kiepski i tańszy to będziesz klął.

Poza tym oprócz bezprzewodowego emitowania sygnału, to urządzonko ma 4 porty kablowe jakbyś miał duże odległości między kompami i słaby zasięg wykluczałby niekiedy przyzwoitą pracę sieci.

Tak więc podpinasz go bezpośrednio pod łącze telefoniczne a z kompa wystukujesz adres z przeglądarki internetowej. Tam wszystko ustawiasz.

Tu masz instrukcję ftp://ftp.dlink.de/dsl/dsl-g604t/docume ... 050310.pdf

Poza tym potrzebna Ci jeszcze karta bezprzewodowa sieciowa do kompa - nie wiem jaki masz stacjonarny czy laptop? Do staacjonarnego polecam NA PEWNO TEJ SAMEJ FIRMY CO ROUTER JAKI KUPISZ, np.

D-Link DWL-G520+ PCI 54Mbps.Po instalacji owej karty Twoj komp sam wykryje sieć i będzie sie dało konfigurować.

Jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało na GG - najczęściej jestem niewidoczny więc nie od razu odpowiadam

Powodzenia :wink:

Złączono Posta : 01.09.2006 (Pią) 20:29

Aha, ten modem TPSA co pisałem że możesz go sprzedać to miałem na myśli przewodowy który tpsa daje za 1 zł :slight_smile:

Co do liveboxa, którego reklamują nie wypowiadam się, bo nie używałem, ale wtedy miałbyś problem rozdzielania z głowy ale ALE ...

oni go oferują owszem również za 1 zł, ale mięsięcznie i to przez pierwszy rok, a potem 10 zł/mc.... i ciągle nie jest to twój modem tylko go dzierżawisz ;( więc sam się zastanów czy lepiej dołożyć i kupić coś co będzie Twoje nawet po skończeniu umowy z tpsa