Rozdzielenie netu za pomocą Zyxel

witam.

mam internet w Netii. dostałem ten o to -> http://www.computermail.dk/cache/items/medium/zyxel/671335-5508.jpg. chciałbym ażeby net był na 2 kompach na raz. teraz pytanie laika w tych sprawach:

  • co mam kupić żeby działało toto,

  • co dalej mam zrobić,

  • czy i jak konfigurować?

jak w netii to router z modemem ADSL. Ja polecał bede router Linksysa jakikolwiek:

np ten: http://www.komputronik.pl/index.php/pro … G54G2.html

jak masz zrobić?

na wejsciu WAN routera podłączasz kabelek z NEtii (Zexel w ogole nie bedzie potrzebny), na routerze ustawiasz login i hasło… i tyle :wink: do routera podłącvzasz kablem RJ45 do portów LAN 1-4 lub łączysz sie z WiFi na routerze

spróbuję tak zrobić.

dziękować.

hola hola… a jaki dokładnie jest to model Zexela?

model Zyxel 2602R, ADSL 2+ VoIP IAD.

dodatkowo posiadam urządzenie D-Link ADSL2+ Modem Router DSL-524T. o to-> ADSL2+

Podłączasz do tego routera (Zyxel nie żaden Zexel) i nie żaden kabelek od Netii tylko kabel telefoniczny do wejścia WAN. Z routerem powinieneś dostać kabel sieciowy, który możesz podłączyć do karty sieciowej zainstalowanej w komputerze lub jeśli masz kartę do obsługi sieci bezprzewodowej w technologi Wi-Fi to możesz połączyć się z routerem bezprzewodowo.

Logujesz się do routera, jak to zrobić powinno być opisane w instrukcji obsługi, najczęściej należy podać adres IP routera lub adres strony producenta, podajesz hasło domyślne, które powinno być również w instrukcji lub na etykiecie routera ewentualnie znajdź na Googlach listę domyślnych loginów i haseł do routerów. Pierwsza i najważniejsza rzecz jaką musisz zrobić to zmiana domyślnego hasła (i loginu jeśli to możliwe) na jakieś dość trudne. W ustawieniach routera podajesz rodzaj połączenia (PPPoE/PPPoA) i tam podajesz login i hasło do sieci, który otrzymałeś podczas aktywacji internetu w Netii.

Jeśli zamierzasz korzystać z łączności bezprzewodowej warto zabezpieczyć taką sieć ukrywając rozgłaszanie jej nazwy (disable broadcast SSID) oraz włączenie szyfrowania sieci. Oprócz tego można jeszcze włączyć filtrowania adresów MAC kart sieciowych. Wszystko to powinno być opisane w instrukcji obsługi.

Pozdrawiam!

pierwsza rzecz- musi to być tylko to zaznaczone PPPoE/PPPoA tak?!

druga- skąd to mogę wziąć? bo szczerze to już nie pamiętam jakie to było.

Tak.

Login i hasło otrzymujesz w czasie aktywacji na stronie domowej Netii, jeśli nie zapisałeś sobie to telefon do biura obsługi powinien pomóc. Takie rzeczy na pewno mają w bazie danych to Ci podadzą.

Pozdrawiam!