Rozdzielenie ścieżki audio od wideo w Pinnacle 11

Witam! Mam problem w związku z użytkowaniem Pinnacle 11.Po ułożeniu scen w edycji na osi czasu chciałabym móc oddzielić ścieżkę dżwiekową od ścieżki wideo.W niektórych scenach np chciałabym zachować dżwięk a wyrzucić wideo. W sytuacji, kiedy chcę zachować obraz a wyrzucić dżwięk mogę poprostu go wyciszyć,natomiast w odwrotnej jestem bezradna. Wiem,że w innych programach takie rozwiązanie istnieje.Bardzo będę wdzięczna za informacje.

Witam, zaznaczasz na ścieżce video to co chcesz wyciąć i przy wycinaniu (może być nawet z pod prawgo klawisza myszy) wybierasz zachowaj przerwę. Wtedy nie ma obrazu ale dźwięk jest słyszalny.

Mam nadzieje ze pomogłem.

Powodzenia

Dziękuję Ci serdecznie. Zaraz wypróbuję i dam znać jak mi poszło. Pozdrawiam Krystyna

Dodane 05.01.2009 (Pn) 22:17

Witam Cię ponownie. Niestety, nie udało mi się to rozdzielanie. Znika i klatka wideo i audio. Może w pinnaclu jest to niemożliwe? Wiem,że winnych programach jest taka opcja ale nie znam żadnego. Pomóżcie!. Pozdrawiam mądrych ludzi.

To nie możliwe robiłem to i w wersji 9 i 10 i teraz w 11 i poruszając się w układzie ścieżek można to zrobić bez prolemu. Być może instalacja oprogramowania przebiegła nie dobrze lub błędy systemowe nie wiem ale tego jestem pewien.Może ktoś Ci doradzi coś innego ja niestety nie bo tylko poruszam się w Pinnaclu. Pozdrawiam serdecznie. :slight_smile: