Rozdzielenie sieci radiowej po WiFi w domu - jaki router?

Posiadam radiówkę i chciałbym zrobić WiFi. W tej chwili w domu mam z anteny poprowadzoną skrętkę do tej kostki( w załączniku zdjęcie ) a z niej skrętką do komputera. Powinienem kupić router WiFi i jeśli tak to jak go skonfigurować i jak podłączyć? Jaki ruter polecacie tak do 70zł. A i czy będzie mi potrzebny MAC od dostawcy, czy coś takiego czy sam wszystko zrobie

Zdjęcie0404.jpg

Klonowania MAC nie będzie potrzeby wykonywać. W budżecie 70zł kupisz najprostsze modele TP linka czy d-link http://www.x-kom.pl/p/121460-router-d-link-dir-605l-80211b-g-n-300mb-s.html Podłączasz wtyczkę do portu wan, zamiast do karty sieciowej komputera. Internet wtedy powinien już zadziałać, ustawiasz tylko parametry sieci Wi-Fi i ewentualnie inne swoje ustawienia.

Czyli, tą niebieską wpinam na port WAN i nową skrętką na porcie nr 1 do kompa?  wpisuje np. 192.168.1.1 o ile taki będzie i czy tam muszę ustawiać jaki tryb router będzie sprawował (np. AP).  Czy tylko przejść do Wireless Settings i tam aktywować, zmienić nazwę itd.? Ten ruter, który Pan mi podał, da rade nadać sygnał na cały dom?

Tak, potem już podłączasz się do komputera skrętką do dowolnego portu LAN routera.

Adres routera będzie podany na spodzie urządzenia. Kreator konfiguracji możesz przejść, ale nie jest to konieczne.

Dziękuję bardzo, jutro zakupie router i sprawdzę, jak coś to będę pisał :slight_smile:

Skąd ta pewność? Tacy ISP często filtrują MACi (zresztą chyba mało kto nie filtruje). Jeśli to PPPoE, to jest duża możliwość, że nie filtrują, bo tu jest mały sens. Za 70zł, to kupisz sobie np. TL-WR543G. Ma klonowanie MAC i może działać jako AP Client. To stare urządzenie, więc pewnie kupisz i za 20 zł.