Rozdzielenie sygnału antenowego

Mam w 2 pokojach po 1 telewizorze. Mam ten rozdzielacz. Niestety, po podłączeniu drugiego kabla do telewizora obraz na obydwu jest straszny niema go w cale. Ale gdy jest 1 kabel podłączony to działa wyśmienicie. Dodam, że przy 1 TV jest wzmacniacz antenowy, no wiecie zasilacz z wtyczką do TV a w drugim jest sam kabel z wejściem F.

Jak rozwiązać ten problem?

Zamontuj wzmacniacz antenowy przed rozgałęźnik i wtedy zobacz. ( w pierwszym lepszym sklepie elektronicznym kupisz za około 30 zł

http://eltronix.pl/products/6622

ja mam takie 2 u siebie na przewodzie łączonym o długości ok. 30 m)

Najwidoczniej źle podpinasz, na wejście rozdzielacza dajesz sygnał ze wzmacniacza a wyjścia podpinasz do obydwóch TV.

Do rozdzielacza musisz kupić przelotkę:

http://tels.pl/przejsciewtykfgniazdoant … 45442ed5f4

Co prawdopodobnie nic nie da, bo antena w tej chwili prawdopodobnie w ogóle nie funkcjonuje (śladowy odbiór zapewnia sam przewód antenowy) :slight_smile:

Zrób tak jak pisze fiesta. Zasilacz wzmacniacza antenowego musi być zainstalowany przed rozgałęźnikiem. Jeśli nie masz takiej możliwości (np. rozgałęźnik znajduje się na zewnątrz i ciężko tam doprowadzić zasilanie), musisz użyć rozgałęźnika z przelotką zasilania, np:

http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_rsi … R55202.htm

Telewizor z zasilaczem podłączasz do wyjścia oznaczonego “max. 0,35A”.

Z opisu wynika że jest to antena ze wzmacniaczem montowanym w puszce przy antenie i zasilanym zasilaczem którego przewód jest podpięty do wtyczki antenowej z separatorem. więc kupuje tą przelotkę co wcześniej podałem wkręca ją na wejście rozdzielacza i do niej wtyka wtyk antenowy z zasilaniem. Wyjścia na TV i ma działać nie ma bata, chyba że przewody antenowe idące do TV są za długie to wtedy trzeba kupić rozdzielacz aktywny.

Do jednego TV kabel idzie o długości 6-8m a do drugiego około 3-4m.

Do tego urządzenia co podałem w 1 poście jest podłączony kabel antenowy (wtyk F bez wzmacniacza) a od niego idą 2 (wtyk F bez wzmacniacza) kable do TV ( jeden ma samą wtyczkę F a drugi ma F i wzmacniacz).

ede2ecd4cce2430em.jpg

tak to musi wygladac…

Zrobiłem to tak jak napisałeś i obraz był jeszcze gorszy. Zrobiłem tak, wzmacniacz podpięty jest pod krótszy kabel do TV i działa obraz na 2 TV, ale kanał 1 i 2 są trochę śnieżne.

ale co to jest ten kanal 1 i 2…?

Byle Jaki , nie wiem co Ty kombinujesz ale to co narysował jarekm26 jest najprostszym (i prawidłowym) rozwiązaniem Twojego problemu pod warunkiem, że:

  1. nie ma zwarć w przewodach/wtyczkach miedzy ekranem a “gorącą” żyłą

  2. masz sprawny separator napięcia/sygnału TV we wtyczce

  3. sprawny jest zasilacz i doprowadzenie zasilania do wtyczki z separatorem

  4. sprawny jest wzmacniacz, który jest zamontowany przy antenie na dachu

  5. przewód antenowy jest o odpowiednich parametrach (75 om)

  6. Rozdzielacz antenowy jest sprawny, nie ma wady fabrycznej

Pewnie jeszcze kilka możliwych przyczyn usterki można wypisać ale te są chyba najważniejsze.

ty a może on nie ma, wzm. w puszcze antenowej,

tylko zwykły symetryzator…

i dlatego po rozdzieleniu sygnału wszytko mu śnieży… hehe

Ja mam teraz tak zrobione. To pomarańczowe to wtyczki F bo kabla nie starczyło.

beztytuuq.jpg

Byle Jaki , czyli masz wzmacniacz w domu a nie na antenie? Jeśli tak jest podłączony jak na twoim rysunku to wzmacniany jest sygnał tylko dla jednego z telewizorów, wzmacniacz powinien być podłączony przed rozgałęźnikiem lub powinieneś zastosować jakiś wzmacniacz zintegrowany z rozgałęźnikiem (z dwoma wyjściami)

Co to jest ten wzmacniacz który posiadasz? Możesz zrobić zdjęcie lub podać linka do oferty w jakimś sklepie w sieci?

PS. nie mogłeś sobie wybrać innego nicka? :wink: Aż mi jest głupio się do Ciebie zwracać, zgłoś się może do administratora, jest możliwość jednokrotnej zmiany nicka.

Ten wzmacniacz to najzwyklejszy zasilacz 12V. W antenie nie wiem co jest ale pewnie jakiś zwykły odbiornik czy coś takiego. A przed rozdzieleniem nie mogę dać tego zasilacza co mam bo tam w tym rozdzielaczu jest wtyk F a ta wtyczka z zasilacza nie jest wkręcana (a poza tym ona się tam nie mieści bo sprawdzałem).

PS. Nick wymyślałem na szybko :slight_smile: .

No to wszystko jasne… to jest tylko zasilacz, który nie wzmacnia sygnału antenowego!

On współpracuje ze wzmacniaczem, który powinien być zainstalowany w puszce na dachu przy antenie - taka mała płytka w plastikowej puszce. Masz tam coś takiego?

Jeśli będziesz już miał ten wzmacniacz przy antenie to instalacja musi zrobiona tak jak miałeś podane wcześniej (przez jarekm26 ) - zasilacz włączony przed rozgałęźnikiem bo zasilanie do wzmacniacza idzie po kablu antenowym “na dach”

A ten wzmacniacz wygląda np. tak:

http://www.allegro.pl/item732141161_wzm … ilips.html

http://www.allegro.pl/item739520571_wzm … _6_12.html

A to będzie dobre?

http://www.allegro.pl/item732396522_wzm … ml#gallery

Nie wiem. Duże wzmocnienie nie zawsze jest korzystne bo wprowadza szumy, zniekształcenia sygnału i inne zakłócenia.

Wszystko zależy od lokalizacji i parametrów nadajników, których sygnał chcesz odbierać, rodzaju Twojej anteny. Najlepiej skontaktować się z “kumatyym” sprzedawcą, który zna warunki odbioru TV w Twojej okolicy i umie dobrać odpowiedni wzmacniacz lub polecić całą odpowiednią instalację antenową.

Dzięki za pomoc.

Można zamknąć.

Instalacji antenowej modernizować prawdopodobnie nie potrzeba, jak również nie ma potrzeby wymiany wzmacniacza (w znaczeniu płytki przy antenie). Jeśli dotąd sygnał był dobry, nie powinien się pogorszyć. Niektórzy mówią że antena siatkowa (bo pewnie taką masz - przy nich często występują wzmacniacze) nie jest dobrą anteną. Ale często się sprawdza - zależy to od warunków odbioru.

Kup po prostu przejściówkę z gniazda antenowego na wtyk F. Link był podawany wcześniej w tym wątku. Dzięki niej będziesz mógł podłączyć zasilacz przed trójnikiem.

beztytuuq1.jpg

Tak trudno się domyślić że chodzi o program 1 i 2 TVP?

jarekm26 , za odzywkę pod adresem innego usera dostajesz ostrzeżenie. Post leci do kosza.