Rozdzielenie Sygnału z kabla LAN?

Witam,

czy istnieje coś takiego jak rozgałęźnik LAN?? Mam pod kabel podłączony PC i kupiłem sobie laptopa z wejściem LAN i chciałbym jakoś rozgałęzić ten jeden kabel na 2 lub więcej. Da rade coś takiego kupić?? Dodam, że mam gniazdko LAN w ścianie ale działa tylko 1 wejście.

Musisz kupić router i nim rozdzielić neta.

Arnuko ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Tak, istnieje takie cudo. Nazywa się “LAN Splitter”. Poszukaj na znanym portalu aukcyjnym.

Mam już jeden Router i czy jest możliwość podłączenie 2 u mnie w pokoju?? “LAN Splitter” to i tak będę musiał pociągnąć 2 kable a u mnie w pokoju jest tylko 1 dziurka by podłączyć kabel LAN. Macie tu zdjęcie całej sieci http://scr.hu/0ua6/e0jv9

To w takim razie, co chcesz dokładnie osiągnąć? Za pomocą splitter’a masz dwa kable na jednym fizycznym kablu, o to chyba własnie chodziło? Jeśli nie to, po co Ci kolejny router? Wystarczy switch :slight_smile:

tu masz linka http://scr.hu/0ua6/e0jv9

Nie potrzebny Ci router a switch po prostu :slight_smile: A najtaniej wyjdzie Cie własnie taki splitter (np. taki: http://allegro.pl/rozdzielacz-lan-splitter-pelny-kros-spliter-i3200094962.html).

Szkoda kasy na ten ■■■■, musiałby jedną część tego podłączyć jeden u siebie a drugą na samym początku kabla który idzie do jego pokoju podłączyć do dwóch gniazd routera (wystarczy uważnie przeczytać opis aukcji) - kompletnie bez sensu.

Arnuko , skoro masz już router w domu (trzeba było to napisać na samym początku) to teraz kup switch i podłącz go u siebie, najprawdopodobniej ci to wystarczy.

Chyba że router jest tak skonfigurowany że żadnego więcej urządzenia do sieci nie dopuści (przy użyciu switcha i tak to router decyduje które urządzenia mają neta nawet te podłączone za switchem) i nie masz możliwości zmiany jego ustawień, wtedy będzie konieczny dodatkowy router.

Ale to są już rzadkie przypadki, switch powinien tu ci wystarczyć.

aaa już wiem o co biega fajne to ale chyba sobie jednak kupie 2 router ( o ile mi będzie działać?? ) bo odrazu zwiększę sobie zasięg wifi bo mój telefon nie łapie tamtego routera. Czy coś z tego wyjdzie i czy da się tak zrobić???

No magicznie nie da się z powietrza uzyskać dwóch portów z jednego :wink: Tak dla ścisłości, korzystam z takiego shitu i działa to bardzo sprawnie i nie sprawia problemów :slight_smile: Widocznie nie do końca rozumiesz idee tego rozdzielacza… :wink:

Arnuko , drugi router w sieci spokojnie zadziała z tym jednak że utworzy ci on drugą sieć.

Komputery podłączone do tego drugiego routera będą miały inne adresy ip (z innego zakresu) i nie będą się widziały z tymi podłączonymi do tego pierwszego.

Ale to nie problem jeśli nie potrzebujesz przesyłać plików między tymi komputerami przez wewnętrzny lan ani korzystać z drukarki udostępnionej na kompie podłączonym do tego pierwszego routera ani tym podobnych.

Niee, nie przesyłam danych przez LAN może tylko do TV ale raz w roku to podłącze się do tego 1 ;p Dzięki.

Wystarczy wyłączyć NAT’owanie i ustawić DHCP na relay (lub całkowicie wyłączyć - zależnie od modelu router’a) i będzie wszystko działało w jednej sieci :slight_smile: Wtedy wpinamy pierwszy router do switch’a drugiego router’a a do kolejnych kompy - tj. nie korzystamy z gniazda WAN na drugim urządzeniu.

boykott , przecież wtedy router zamienia się w switcha. :slight_smile:

NAT i DHCP to cechy charakterystyczne odróżniające routera od switcha, jak ma kupić router i tak z niego korzystać to równie dobrze może kupić switch.