Rozdzielenie sygnału z Netii


(Fisherman13) #1

Mam pytanie jak można z netii rozdzielić internet na dwa komputery?? Przez router??


(Itq5) #2

Dokładnie tak.. :wink:


(Fisherman13) #3

To w takim razie jakie router polecacie i jak go później skonfigurować.


(Itq5) #4

Ja mam D-Link DI-524 i jestem z niego bardzo zadowolony wiec oczywiście polecam taki sam.. Jednak z racji tego, że nie jest on zbytnio lubiany przez niektórych (niewiem dlaczego) poleciłbym ci cos z firmy "linksys".. :wink: Co do kwesti konfiguracji to wszystko zależy od tego jaki router wybierzesz.. Ale ogólnie nie jeste to trudna rzecz więc dasz sobie rade.. w razie co masz nas :mrgreen:


(Fisherman13) #5

Mam jeszcze jedno pytanie jeżeli rozdzielę sygnał z Netii o mocy 1 Mbit/s na dwa komputery to korzystając z dwóch kompów na raz będę miał prędkość na jednym i drugim po 512 Kbs/s czy jak na jednym z komputerów będzie trzeba zuzyć więcej mozy łącza to się zmieni. Jak w gołe co takiego działa??


(Itq5) #6

1MB na 2 PC dziala to tak, że jeśli oba komputery korzystają (ściągają) równie intensywnie to średnio oba PC maja po 512 proporcjie mają się inaczej jeśli jeden komp coś ściąga a drugi nie.. ale tak czy siak sumarczycznie macie 1MB :wink:


(Fisherman13) #7

Jakie parametry są ważne w routerze? Bo ja się nie orientuje w tych sprawach. Może w przystępnej cenie jakiś podacie??

A taki router wystarczy mi ( chcę jednego kompa podłączyć za pomocą kabla drugiego też stacjonarnego za pomocą radiówki WI-Fi) http://sklep.cyberstore.pl/?page=/61/84,,,,/98,20627/99,20627//


(Itq5) #8

Ten co podałes jest dobry :wink: spokojnie starczy..