Rozdzielenie sygnału z Netii

Mam pytanie jak można z netii rozdzielić internet na dwa komputery?? Przez router??

Dokładnie tak… :wink:

To w takim razie jakie router polecacie i jak go później skonfigurować.

Ja mam D-Link DI-524 i jestem z niego bardzo zadowolony wiec oczywiście polecam taki sam… Jednak z racji tego, że nie jest on zbytnio lubiany przez niektórych (niewiem dlaczego) poleciłbym ci cos z firmy “linksys”… :wink: Co do kwesti konfiguracji to wszystko zależy od tego jaki router wybierzesz… Ale ogólnie nie jeste to trudna rzecz więc dasz sobie rade… w razie co masz nas :mrgreen:

Mam jeszcze jedno pytanie jeżeli rozdzielę sygnał z Netii o mocy 1 Mbit/s na dwa komputery to korzystając z dwóch kompów na raz będę miał prędkość na jednym i drugim po 512 Kbs/s czy jak na jednym z komputerów będzie trzeba zuzyć więcej mozy łącza to się zmieni. Jak w gołe co takiego działa??

1MB na 2 PC dziala to tak, że jeśli oba komputery korzystają (ściągają) równie intensywnie to średnio oba PC maja po 512 proporcjie mają się inaczej jeśli jeden komp coś ściąga a drugi nie… ale tak czy siak sumarczycznie macie 1MB :wink:

Jakie parametry są ważne w routerze? Bo ja się nie orientuje w tych sprawach. Może w przystępnej cenie jakiś podacie??

A taki router wystarczy mi ( chcę jednego kompa podłączyć za pomocą kabla drugiego też stacjonarnego za pomocą radiówki WI-Fi) http://sklep.cyberstore.pl/?page=/61/84,/98,20627/99,20627//

Ten co podałes jest dobry :wink: spokojnie starczy…