"Rozdzielenie" transferu

Witam!

Posiadam router tp-link tl-wr543g.I chciał bym wiedzieć czy jest taka możliwość aby ustawić większy priorytet przesyłu danych na komputer pc, który jest połączony z routerem kablem. W grach często mam olbrzymie opóźnienia. Internet mam z lokalnej sieci radiowej.

Tak, w tym routerze jest taka możliwość: skonfiguruj odpowiednio Quality of Service (QoS)

https://www.google.com/search?source=ig … tawi%C4%87

Tak, jest taka możliwość. Możesz tam ustawić priotytety dla danego portu przełącznika oraz gwarantowaną przepustowość. Powiem Ci tylko tyle, że posiadam ten sam router i QoS w nim niewiele pomaga :wink:

Dobrze rozumiem żeeby skonfigurować Qos muszę wejść na adres ip podany na routerze?

Polecam zakup routera z możliwością wgrania alternatywnego oprogramowania np, OpenWRT z Gargoyle - [LINK](/ ************ /)

Właśnie tu tkwi problem, ze nie mogę zalogowac sie do, “panelu sterowania” router konfigurował dostawca internetu i najwidoczniej zmienił hasło.

W takim razie pozostaje Ci reset do ustawień fabryczych i jeśli na umowie nie masz danych na temat konfiguracji, to ryzykować, że uda się skonfigurować przy użyciu opcji Dynamic IP, albo pozostaje kontakt z dostawcą, bo podejrzewam, że skoro on konfigurował router, to albo jest to urządzenie należące do niego, albo mu zapłaciłeś za tę usługę i jeśli to druga opcja, to powinien Ci bez łaski podać hasło do panelu konfiguracyjnego routera, o ile je pamięta, a jeśli nie, to powinien Ci powiedzieć jak skonfigurować router pod jego usługę.

Za router płaciłem tyle ze on go konfigurował bo mnie nie było w domu a rodzice nie za bardzo potrafią to zrobić.

W takim razie albo poproś go o podanie Ci hasła (może je zapisał na jakiejś kartce i Wam dał?), albo zresetuj router. Na umowie bądź kartcie identyfikacyjnej klienta powinieneś mieć podane parametry łączy i jego konfigurację. Prawdopodobnie będzie to połączenie dynamic IP, a jeśli jest to połączenie z ręczną konfiguracją protokołu IP, to będziesz miał podane dane, tj. adres IP, brama, DNS itp. Jeśli jest to połączenie w oparciu o protokół PPPoE, podane będziesz miał takie dane jak login i hasło. Router prawdopodobnie ustawiony jest w trybie AP Client Router (WISP).