Rozdzielenie wi-fi

mam pytanko posiadam internet bezprzewodowy i mam w komputerze kartę sieciowa wi-fi oraz druga kartę wi-fi w tym samym pc. Pierwsza oczywiście odbieram sygnał ale czy druga karta mogę nadawać? Oczywiście mam mała antenę do tej karty. Chodzi mi o laptopa czy mogę to co mam wykorzystać do posiadania dostępu do neta na lapku.

damianukf ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Laptop nie może odbierać tego co karta Wi-Fi w komputerze?

A jeśli nie, to możesz utworzyć połączenie mostkowe z obu kart wi-fi w komputerze.

Tak, karta może nadawać w trybie Ad-Hoc ale do tej karty podłączysz tylko jeden komputer a raczej tylko jedną inną kartę sieciową - tak samo jak do karty sieciowej podłączysz tylko jeden kabel, więc Access Pointa dla kilku komputerów z tego nie zrobisz.

Wprowadź drugą kartę w tryb Ad-Hoc, utwórz sieć LAN pomiędzy oba komputerami, potem możesz już włączyć udostępnianie sieci i powienieneś mieć dostęp do neta na obu komputerach.

Pozdrawiam!

tzn instaluje moja drugą kartę na pc potem w lapku program do wifi wpisuje taką samą nazwe sieci czyli SSID i udostepniam pliki i sieć. I powinno działać??

Nie, nie podajesz nazwy ESSID, ponieważ sieć Ad-Hoc w tym przypadku będzie siecią BSS, czyli podajesz nazwę BSSID.

Robisz tak:

  1. Przełączasz kartę w tryb Ad-Hoc.

  2. Podajesz nazwę SSID ale nie nazwę ESSID sieci tylko wymyślasz jakąś, chociażby po to aby ją odróżnić od sieci macierzystej.

  3. Tworzysz LAN pomiędzy komputerem a laptopem czy innym komputerem:

  • [*:3sf4nfep] Ustalasz IP karty udostępniającej, np. 192.168.0.1
  1. Gdy koputery połączą się, włącz udostępnianie połączenia sieciowe i powinieneś mieć internet na obu komputerach.

Pozdrawiam!