Rozdzielić Neta przez Kabel

Jeden komputer podłaczony jest do routera a drugi chce wlasnie połaczyć kablem do routera i do 2 kompa ale nie wiem ja kim kablem mam to zrobic czy tym z takimi samymi końcowkami czy z innymi a i jak to skonfigurowac na 2 kompie :evil:

Skoro 2 komputery będą podłączone do komputera to w czym problem ?

Komputer-routher to kabel ethernet prosty .

No dobra ale jak to skonfigurować na 2 kompie ?? Czy tylko podłacze i ma chodzić ??

Tego zdania kompletnie nie rozumiem. Możesz napisać jakoś po polsku co chcesz zrobić i co chcesz osiągnąć? Chcesz podłączyć dwa komputery do jednego routera, czy może jeden komputer do routera, a drugi komputer, do komputera pierwszego (tego, który jest już podłączony do routera)?

Jeśli masz router, to podłączasz drugi komputer kablem, jeśli na routerze jest włączony serwer DHCP, to cała reszta powinna się ustawić z automatu, jeśli nie, to zajrzyj do ustawień sieci i w protokole TCP/IP ustaw na automatyczne pobieranie adresu lub wpisz wszystko ręcznie, jeśli w routerze serwer DHCP jest wyłączony.

Jeśli chcesz łączyć dwa komputery ze sobą, do tego najlepiej jest użyć kabla skrosowanego, ten którym podłączasz komputer do routera, to prawdopodobnie kabel prosty. Oba komputery możesz podłączyć jeszcze przez switch w routerze, czyli po prostu oba komputery podłączasz do routera, a resztę pisałem akapit wyżej.

Pozdrawiam!