Rozdzielnie dzwięku z kabla HDMI

Cześć wam.

Szykuje się kupić kabel HDMI. Oglądanie filmów i to w HD na laptopie nie jest zbytnio efektywne i na 15cali trudno docenić jakość filmu… wizja i fonia są przesyłane przed hdmi jednoczenie po 1 kablu… Ale mam do was pytanie, Czy można obraz dać po kablu hdmi a dźwięk dać do jacka 3,5mm?? W tv mam słabe głośniki… I chciałbym mieć dźwięk w wierzy… Myślałem też aby podłączyć jack do TV, ale tv nie widzi jacków… tylko spdif… Więc to odpad.

Nie można rozdzielić kabla HDMI na HDMI i minijack, ponieważ sygnał w kablu HDMI jest cyfrowy a w jacku analogowy. Jeśli chcesz uzyskać dźwięk z laptopa na wieży to możesz się posłużyć przewodem męski minijack na męski minijack. Przykładowo takim -> Kabel m.JACK3.5/m.Jack 3.5

Wtedy podłączasz wieżę pod gniazdko słuchawkowe laptopa a w ustawieniach Dźwięku Windows ustawiasz Słuchawki jako urządzenie domyślne. Mam na myśli to okno -> Zrzut okna Dźwięki

To chyba mini jack-rca, nie w każdej wieży jest takie wejście na mini jacka które działa jako aux.

Z auxa w wieży korzystam codziennie… z kompa słucham muzyki na wieży więc odpowiedni kabelek mam :wink: Chce puścić dźwięk z kompa na jacka (i podłączać do niego wierzę) ale obraz już w HDMI. Da radę czy nie? Nie mam kabla hdmi pod ręką więc tego nie sprawdzę.

Podpinasz kabel HDMI, puszczasz obraz przez HDMI, a dźwięk tak jak wyżej koledzy powiedzieli, słuchawki/głośniki jako domyślne. Ewentualnie możesz wieżę tym kablem podpiąć pod wyjście słuchawkowe w tv :stuck_out_tongue:

podłączenie TV z wieżą jackiem byłoby najprostsze, ale jak pisałem TV nie widzi wyjścia słuchawkowego tylko wyjęcie cyfrowe… a nie chce kupować kolejnego kabla bo nie mam gdzie ich trzymać… minimalizm to podstawa ;)) Myślę nad kupieniem transmitera dźwięku od Creative wtedy wszystkie kab;e by poszły w odstawkę ale jeszcze się wstrzymuje ;p

Ok zaopatrzę się w kabel HDMI i podłubie w sterownikach skoro mówcie, że się DA no to musi się DAĆ heh dzięki za pomoc i Wesołych Świąt wam :wink: