Rozdzilczość Programów w Win7

Witam

Mam otóż taki problem ponieważ zainstalowałem win7

i w XP miałem rozdzielczość 1024x720. I było okej

a teraz ta rozdzielczość jest nie ostra i pisze że zalecana jest: 1280x1024.

Noi niby jest okej ale jak idzie przeglądać internet czy popisać na gadu to 10 min i oczy tak bolą od tych małych literek.

Czy da sie to jakoś powiększyć np w firefoxie czy gadu-gadu?

http://www.youtube.com/watch?v=OSmD3IfG_nE

to nie daje rady a tu niżej screen ze strony startowej:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9eb … fa7d5.html

podzraiwam PIOTR

spróbuj ustawić 1280 x 800 albo 1024 x 786

Sure - systemowa lupa :wink: - chociaż znacznie lepiej byłoby zmienić rozdzielczość na tą z XP :stuck_out_tongue:

Do tego żeby oczy nie bolały włącz czcionki ClearType (wyszukaj to w menu start).

Pomogło? :smiley:

PS.

ten filmik obrazuje jak zwiększyć czcionki poprzez DPI, ale odradzam to robić gdyż niektóre programy zaczynają wtedy świrować

niestety nic nie pomaga . :frowning:

stara rozdzielczość jest jakby zamglona i nie ostra.

może macie jesszcze jakieś pomysły? :slight_smile:

spróbuj jeszcze powiększyć sobie samą stronę - lewy Ctrl i kółkiem myszy

Sam musiałem kombinować z czcionkami, gdyż zmieniłem monitor na większy i musiałem użyć większej rozdzielczości.

  1. Można ustawić domyślnie większą czcionkę w systemie, ale nie zawsze automatycznie zwiększa czcionki programów.

  2. Przeglądarki:

  • IE - wybiera się wielkość strony w % w prawym dolnym rogu. Wybrana wielkość będzie zapamiętana na przyszłość i z taką

będą otwierane strony przys tarcie IE

  • Firefox - wybiera się wielkość strony “na oko” za pomocą Ctrl plus ‘+’ na klawiaturze numerycznej i w zasadzie zostanie ta

wielkość zapamiętana na przyszłość. U mnie ztym różnie bywa, bo raz strona ma wielkość żądaną a raz 100%.

-Opera - można albo w Ustaieniach -> Preferencje ->zakładka Strony WWW. Albo wpisać w pasku adresu: opera:config,

potem znaleźć zakładkę User Prefs, kliknąć na nią i poszukać Scale i tam ustawić żądaną wielkość. Z tym, ze można

zwiększać lub zmneijszać tylko o 10%, na koniec przejechać na dół i kliknąć kalwisz Zapisz.

  1. Z GG bywa różnie, tzn zależy od wersji. Starsze wersje dawały więcej możliwości ustawianie wyglądu, przede wsyztskim zaś czcionek. Właśnie z tego względu używam teraz GG 7.7. GG 10 nie daje takich możliwości zmian wyglądu.

Pozdrawiam.

piter.lud ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.