Rozesłanie interentu bezprzewodowego

Witam, mam takie pytanie, mieszkam 200m od domu moich dziadków, oni mogą mieć internet domowy(chcę tam wziąć netie), a ja niestety nie mam światłowodów i takiej możliwości na razie nie będe miał.

tak więc moje pytanie. jakich anten muszę użyć aby przesłać internet bezprzewodowo z jednego domu do drugiego.

w domu u babci w routerze zamiast zwykłej antenki zainstalował takie coś:

http://allegro.pl/super-antena-kierunko … 68282.html

ale nie wiem czy to dobre, i nie wiem jak to później odebrać abym w całym swoim domu miał bezprzewodowy internet.

proszę o radę.

Możesz zestawić ze sobą dwie anteny kierunkowe i powinno śmigać. Anteny muszą się “widzieć” żeby takie połączenie działało. Czyli nie może być między nimi gałęzi, drzew, ścian. 200 metrów to bardzo mała odległość tak więc nie powinno być problemów. 5 metrowy kabel może nie wystarczyć to wyprowadzenia jej od routera/ap/komputera do wyżej położonego punktu. Zdecydowanie najlepiej żeby taka antena działała już w technologi 2,5 Ghz bo to już obecnie standard i poniżej tego możesz nie być zadowolony.

to proszę podaj linki tych anten, jaka musi być u babci w domu a jaka u mnie w domu. jestem laikiem w tych sprawach

Dla jasności - jest to niezgodne z postanowieniami umowy o świadczeniu usług przez netię.

TU http://www.dipol.com.pl/ultiair_-_wydaj … bib507.htm masz anteny i podane rozwiązania techniczne :slight_smile:

dzięki za pomoc ale nadal nie wiem co mam z tym zrobić.

nie wiem jaką antenę do wysyłania jaką do odbioru, w swoim domu jak pod router podłączyć zebym mial bezprzewodowo, prosilbym o linki przedmiotow z allegro.

co w takim razie było wcześniejszym standardem ?

kolega welll1 bardzo prosto przedstawił Ci co należy zrobić od strony teoretycznej, kolega pysiu podał na tacy techniczne rozwiązanie.

Powinieneś wykazać nieco inwencji ze swojej strony… Boje się, że jakbyś dostał linki do alegro to kolejny post byłby prośbą o zakup i konfiguracje tego na miejscu :confused:

Kolega ma racje i już dawno powinno to w koszu wylądować tak jak wątki tyczące się piractwa.

pozdrawiam

1,2 Ghz na którym większa ilość komputerów fruwa tak, że większej sieci na tym rozbudować nie można bez ciągłego serwisowania :smiley:

Niestety nie wiem o czym mowa.

Interesuje sie sieciami od niedawna ale z tego co mi wiadomo to anteny dopasowuje sie do zakresu czestotliwości urzywanych przez nadajnik-odbiornik.

Jeżeli to by przyjąć za prawdę to już na wikipedii można doczytać w tabelce na temat częstotliwości uzywanych począwszy od 802.11y do 802.11n:

http://pl.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.1 … B3w_802.11

Czy możesz mi coś więcej powiedzieć o tej technologii ?

pozdrawiam

To nie technologia tylko standard przesyłu danych po sieciach wifi.

Napisz co chciałbyś wiedzieć wszystko co powinno cię interesować masz w tabelce ^^

technologia - bo kolega mówił o typach anten i ich zastosowaniu, a to już nie do końca jest bezpośrednio powiązane ze standardami (głównie L2) z rodziny IEEE802.11.

To co jest w tabelce to ja znam, bardziej ciekawi mnie pradawny sposób transmisji antenami stworzonymi dla 1,2 GHz.

pzdr