Rozgałeziacz sygnału TV + dwa zasilacze

Witam. Potrzebuje rozgałęzić sygnał dvb-t na dwa telewizory ale tak żeby każdy z nich miał własny zasilacz do anteny, gdyż nie zawsze bada chodziły oba TV, a mam zwyczaj wyłączania listwy zasilającej. Da się to zrobić??

Oczywiście, ale 2 zasilacze nie są potrzebne. Ja mam 3 telewizory podłączone do jednego zasilacza i działa.

tak, podłącz zasilacz w drugim pokoju…

Dzięki bardzo.

Tak to nie zadziała - nie można podawać napięcia stałego na wejście antenowe telewizora, a taki będzie skutek jeśli włączysz jednocześnie obydwie listwy. Z dwoma zasilaczami tym bardziej nie zadziała. Masz jedną antenę, a więc jeden wzmacniacz, który wymaga jednego zasilacza.

Jeśli tylko masz taką możliwość, to podłącz zasilacz przed rozgałęźnikiem. Tak by był kabel z anteny -> zasilanie -> rozgałęźnik -> kable do obu TV zakończone zwykłymi wtyczkami.

A jeśli nie, to musi być rozgałęźnik z przejściem zasilania, wtedy zasilacz podłącza się przy jednym z telewizorów (przy drugim zwykła wtyczka), podłączonym do odpowiednio oznakowanego wyjścia rozgałęźnika. Wtedy musisz doprowadzić do zasilacza dodatkowe zasilanie, z pominięciem listwy.