Rozjaśniony ekran na monitorze

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z monitorem Belinea. Otóż miesiąc temu w bloku wyłączono prąd kiedy w tym samym czasie pracował komputer. Od tamtego czasu mam bardzo rozjaśniony ekran. Nawet podczas bootowania systemu. Sytuacja występuje nawet w biosie i na Ubuntu (Aktualnie pracuję na Windows XP Professional). Resetowałem bios, instalowałem sterowniki, odinstalowywałem, cuda wianki itp. Dupa jednym słowem. Dodatkowo próbowałem zrestartować ustawienia monitora z panelu poniżej ekranu i jeszcze gorzej. Resetując ustawienia a dokładniej klikając “Select/Auto” obraz przesunął się o 1/3 ekranu w prawą stronę. I nic się z tym nie da zrobić.

Najdziwniejsze jest to, że podczas kliknięcia na “Select/Auto” obraz powraca (taka jakość w połowie zadowalająca, nie jest tak jak powinno być) i następnie wraca do stanu rozjaśnionego. Kolor na monitorze jest normalny kiedy komputer jest wyłączony. Na monitorze wtedy w ładnych kolorach widnieje napis “No signal”.

Po usilnych próbach zrobienia czegokolwiek z tym wszelkie próby zawiodły a ja zostałem z rozjaśnionym ekranem i przesuniętym obrazem w prawo.

Prosiłbym o porady i pomoc. Co może być przyczyną i jak naprawić to?

Pozdrawiam!

Sebastian Z.

Serwis, wszystko wskazuje na uszkodzenie monitora.