Rozjaśniony ekran podczas ładowania systemu

Mam rozjaśniony obraz w aplikacjach pełnoekranowych(np.gry) i przy starcie systemu(podczas jego ładowania).

Gdy robię screen-a obraz jest prawidłowy.Wszystko zaczęło się od instalacji COD 2, lecz sama gra ma w swoich ustawieniach opcje wybrania najlepszych ustawień(czy jakoś tak) i problem znika ale tylko w niej samej.

Coś Ci się bodajże przestawiło w ustawieniach sterownika graficznego. Powinno pomóc usunięcie sterów i zainstalowanie ich ponownie, “na czysto”

Nic to nie zmieniło.

Zastanawia mnie tylko co robi COD 2 że on działa jak należy, po wybraniu tych ustawień.

Nie pomogło odinstalowanie CODa

Aplikacje z poziomu systemu Windows nie mają dostępu do BIOS-A. Jak nie masz zainstalowanego COD-a to spróbuj jeszcze zainstalować najnowsze stery do grafiki.

Znalazłem winowajcę,grzebiąc w ustawieniach.

To tryb wideo.

Problem występuje przy rozdzielczościach 640x480 oraz 720x480.

Przy wyższych rozdzielczościach problem znika.

Teraz jest inne pytanie. Jak ustawić aby system ładował się w większej rozdzielczości.

Po prostu ustawiasz daną rozdzielczość i system od razu się z nią ładuje.

Ustawione mam w sterach ekran 1024x768.

A problem jest tylko podczas ładowania systemu i Biosa

BIOS i ekran ładowania mają swoje stałe rozdzielczości, ewentualnie splash może się automatycznie dostosowywać i tutaj już większego wpływu nie masz.

Czy wina może być po stronie monitora?

Nie.

Triniti888 i tu się mylisz wina była po stronie monitora-po wymianie monitora działa jak należy.

PS.Sorry za odkopanie,ale może to komuś pomoże.