Rozjeżdżające się div-y

Witam,

Wczoraj zacząłem przygodę z HTML i CSS, więc moja wiedza jest jak na razie uboga. Mam problem, bo gdy przybliżam lub oddalam stronę, wszystko mi się rozjeżdża i tylko Nagłówek zostaje na swoim miejscu. Męczyłem się nad naprawieniem tego i niestety nie udało mi się. Więc mam prośbę. Sprawdzi mi ktoś kod strony i css-a oraz podpowie co jest nie tak?

Pozdrawiam :slight_smile:

Uruchamiam swoją kryształową kulę… coś widzę… coś widzę… to chyba… A nie, jednak bez wróżek się nie uda

Może podaj ten kod? Mamy wyczarować co jest nie tak?

A gdzie jest ten kod strony do sprawdzenia?

Może napisz jaki efekt chcesz osiągnąć?

Co to za tagi np s9 s10?

Zainteresuj się UTF-8

[code]

Są to tagi do czcionek np.

s10b {font-size: 10pt; font-weight: bold; font-family: arial;}

Ok, zainteresuje się. Napisałem o co mi chodzi w pierwszym poście, ale żeby lepiej zobrazować, załączam screen: beztytuusms.jpg

Nie możesz używać własnych wymyślonych tagów. Korzystaj z klas (class) np. coś tam i aby to ostylować w cssach .s10b { … }

Wsadź to wszystko w diva o szerokości 1224px i margin:auto.

@B.Andy, zapomniałeś tylko dodać by lewy margines wywalił z kolumny po lewej, inaczej mu się i tak zawinie zawartość (albo niech da szerokość 1287px) :wink:

Masz błąd bo div-a zamknąłeś przed znacznikiem

MENU
Strona Główna
Początki
Android 1.5
Android 1.6
Android 2.1
Android 2.2
Android 2.3
Android 4.0
Android 4.1
Android 4.2
Galeria
Galeria Android 1.5
Galeria Android 1.6
Galeria Android 2.1
Galeria Android 2.2
Galeria Android 2.3
Galeria Android 4.0
Galeria Android 4.1
Galeria Android 4.2
[/code]

@Mrowa96, ustaw szerokość #CONTAINER na 1252px, to będzie minimum w przypadku wyświetlania Twojej strony dla Google Chrome, ponieważ ta przeglądarka dość dziwnie skaluje przy powiększaniu/pomniejszaniu, np. jak pomniejszasz, dodaje kilka pikseli do szerokości elementów i jak pomniejszysz swoją stronę maksymalnie to suma lewej i prawej części jest równa 1252px, więc jeśli dasz szerokość poniżej tej wartości, w którymś momencie zawinie stronę. Wartość ta powinna również nieco zniwelować przesunięcie w lewo (oczywiście jeśli zastosujesz z “automatycznym” marginesem), jeśli nie będzie to wystarczające, to jakiś “trik” się wymyśli (np. z “@media screen and (-webkit-min-device-pixel-ratio:0)”…) :wink:

Ja mam podobny problem: Do tej pory mam strone, baner i belkę z górnym menu o szerokości 960px. :

oraz
czyli ogólny div lewego menu w CSS m in. body { background-color: #eeeeee; } * { padding 0; margin 0; text-decoration: none; } #kontener { width 960px; margin: 0 auto; } #baner { margin-top: 10px; width: 960px; height: 122px; } #lbok { width: 139 px; float: left; }

Oczywiście Baner i belka mam prawidłowo na środku, a div lbok rozjeżdża i ucieka całkiem w lewo. Nie podawałem reszty kodu tylko divy powiązane bezpośrednio.

Przyjrzyj się dobrze,masz błąd

#kontener

{

   width: 960px;

   margin: 0 auto;

}

nie dałeś :

Wielkie dzięki. Działa.