Rozkodowywanie sygnału sat na komputerze a abonament

Witam!

Chciałem się was spytać, czy rozkodowywanie na komputerze płatnych kanałów z satelity jest legalne w myśl polskiego prawa, jeżeli posiada się abonament na te właśnie kanały?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jest to możliwe techniczne i legalne tylko w przypadku platform Cyfra+ i Telewizja na kartę. Przy innych karty sparowane są z dekoderem. W przypadku Polsatu możesz zakupić moduł CAM zamiast dekodera, ale wtedy za dekodowanie odpowiadać będzie tenże moduł, a nie karta tunera SAT.

Wszystko się da,tylko że jest to Piractwo .

Ale czy jest to też piractwem, jeżeli mam wykupiony abonament na te kanały?

Zależy od regulaminu danej platformy.

Piractwem nie jest taka sytuacja:

Kupujesz kartę TV SAT do komputera z obsługą kodowania SECA (Cyfra+), CONAX (TNK) albo ze slotem na moduły CI (Polsat) i w tej karcie umieszczasz oryginalną kartę Cyfry+/TNK albo moduł CAM Polsatu z kartą. Ewentualnie kartę Cyfry+/TNK można zastąpić kartą kliencką od card splittera, takie rozwiązanie mimo że nie jest oficjalnie wspierane przez operatorów, jest legalne (a jeśli ktoś to chce zakwestionować, proszę podać punkt regulaminu lub podstawę prawną).

Wszelkie inne możliwości są piractwem.

Możesz też dekodować sygnał platformy za pomocą oryginalnego dekodera podłączonego pod cinche karty TV (analogowej), ale to nie jest sytuacja, którą miałeś na myśli (dekodowanie odbywa się poza komputerem).