Rozkręcanie laptopa

Zostałem zmuszony do rozkręcenia swojego laptopa (Gateway 7805u), bo prawdopodobnie wysiadł mi wentylator.(Grafa grzeje do 110 stopni) Wszystko szło mi dobrze do pewnego momentu, aż napotkałem dziwne śrubki :roll: Załączam zdjęcia. Czym dam radę je odkręcić ?

Laptop

Zbliżenie na śrubkę

Przepraszam za słabą jakość, ale musiałem wykonać te zdjęcia telefonem komórkowym, bo z kolei mój desktop też się sypie i nawet wysiadł mi czytnik kart SD :frowning:

Jeśli dobrze widzę to nie śrubki tylko gniazda na śrubki do których jest przykręcona obudowa. U mnie podobnie wyglądało w Acerze Extensa 5220.

PS: uważaj na zdjęciu można odczytać Twój serial do systemu…

To nie są “dziwne śrubki”! Tego się nie odkręca, bo popsujesz laptopa! To są gwintowane wpusty dla śrubek, które już uprzednio odkręcileś.

O ile dobrze widzę, musisz zdjąć całą dolną pokrywę, aby dostać się do wentylatora. Natomiast chłodzenie procesora już można wymontować, odkręcając 5 śrubek krzyżowych, wyraźnie widocznych. Jednak do zamontowania z powrotem chłodzenia będziesz musiał użyć pastę, chociaż ze starą pastą można sobie poradzić, ale… to inny temat :slight_smile: Spotkałem już laptopa, który (fabrycznie nowy!) pasty nie miał!

Przy tej “muzyce”, to można zwariować, a nie naprawiać laptopa!

Sysłoczku mój ty,

tu masz filmik jak go rozkręcić :)

Dzięki, wrzuciłem już “kodowane” zdjęcie.

Daj sobie spokój z rozkręcaniem. Rozkręcisz i co. Jak się okaże wymiana coolerfana to skąd go weźmiesz? Kupisz nie taki i masz problem.

Poszukaj taniego serwisu na favore.pl

http://www.favore.pl/cat151112_naprawa.html

Czasem niektóre serwisy dają ryczałt na naprawę i tanio wychodzi. Problem może się okazać czy przy odkręcaniu nie miałeś ładunku elektrycznego na ręku, bo mogłeś coś jeszcze uszkodzić.

Ja bym na twoim miejscu nie bawił się w naprawę w sytuacji gdy nie masz o tym pojęcia.