Rozkręcanie Samsunga R590 do czysczenia... Niespodzianki?

Hej,

Mam dla was temat typowo Hardware :wink:

Mam Samsunga R590. Chciałem go wyczyścić wewnątrz z kurzu bo grzeje mi się dość mocno… Wg. Everest temp. procka to 70 stopni a nic wzmagającego nie uruchamiam :expressionless: tylko firefox, gg i inne lekkie programy. Chciałem wysłać latopa do serwisu do waw ale pewnie będę musiał płacić za czyszczenie parnaście gorszy… Mam też znajomych w serwisie ale musze jechać przez całe miasto… Zastanawiam się czy aby go samego nie odmuchać sprężonym powietrzem z kurzy… są sróbki na spodzie, ale nie wiem czy coś do klapy nie jest przemontowane… że jak ją podniesie to czy czegoś niechcący nie wyrwę, nie połamię… Czy ktoś miał styczność z tym samsungiem i wie jak wygląda on od wewnątrz? :slight_smile:

po co rozkręcać: weź porządnie dmuchnij w kratkę, którą wylatuje powietrze to kurz wyleci praktycznie cały. Dmuchnij tak z 2-3 razy w odstępach po 10-20sekund by kurz wyleciał.

Przetestowane na 2 laptopach: samsung (r540) i sony Vaio eB2.

Wentylatory milczą wreszcie…

mi tez mile warczą, ale na procku pewnie też nie mało się osadziło po 2 latach pracy…

eee, że co? :stuck_out_tongue:

u mnie po roku zaczęło tak szumić, że miałem chęć wywalić laptopa i kupić coś bez wiatraków ale po dmuchnięciu uspokoił się wreszcie…