Rozkręcenie lapka

(Mariusz17171919) #1

Witam chciał by się dowiedzieć jak rozkręcić laptopa hp g6000

ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy nie jest odczepiony lub uszkodzony dysk twardy bo pojawia mi się przy włączaniu napis:operating system not found o nie wykrywa go w biosie oraz przeczyścic wiatraczek. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

(Macmiesz) #2

Witam,

http://www.eserviceinfo.com/ Wpisz tam model i dostaniesz linka do instrukcji serwisowej jeżeli będzie dla tego modelu.

Pozdrawiam

(Mariusz17171919) #3

Dzięki weryfikator ale to wszystko jest po angielsku! !!

(Piotrkijak) #4

Ja nie widzę problemu. Słownik angielsko-polski do ręki i jazda z koksem. Niestety angielski trzeba znać, bo brutalna prawda jest taka, że nie ważne, czy to będzie komputer,wieża,telewizor,komórka to dokumentacja serwisowa będzie po anglielsku.

(Mariusz17171919) #5

to jak tak to weź zrób dobry uczynek i przetłumacz mi to wszystko :slight_smile:

(Piotrkijak) #6

Ciebie interesuje replacement procendures i screw listing. Tłumaczyć nic Ci nie będę co i jak, bo instrukcja jest na tyle zilustrowana, że moim zdaniem nawet ktoś tępy jak przecinak wyczai co i jak. Z własnego doświadczenia podpowiem Ci, że demontaż zaczynasz od klawiatury, czyli bierzesz mały,płaski śrubokręcik i nad klawiszami wzdłuż podważasz ten panel gdzie są głośniki i przycisk power. Po jego zdjęciu okręcasz wszystkie widoczne śrubki i po prostu ściągasz klawiaturę podnosząc ją do góry. Na koniec, jak odkręcisz wszystkie śrubki i będziesz ściągał tą część gdzie jest touchpad, klawiatura i matryca uważaj, bo tą część trzymają taśmy podłączone do mobo. Jak dobrze się przyjrzysz, to po bokach gniazda będą dynksy, które trzeba podnieść do góry i dopiero możesz wypiąć taśmy, w przeciwnym razie uszkodzisz je i będziesz miał poważny problem, bo nie zadziała CI touchpad i diody...