Rozkręciłem laptop żeby go odkurzyć, teraz nie wiem co zrobić z luźną tasiemką

Witajcie.

Otóż dostałem laptop (Lenovo ThinkPad X201)
Niepotrzebny, więc przeznaczony do odsprzedania.
Chciałem, niczym profesjonalista, podejść do sprzętu od podstaw:

  • rozkręcić
  • wyczyścić
  • poskładać
  • sfotografować
  • sprzedać

Zrealizowałem punkt pierwszy, odpiąłem klawiaturę i spanikowałem.
Klawiaturę właściwie odchyliłem, jest odpięta po całej długości ale nie przy matrycy, coby nie ingerować w zabawy z taśmą. Klawiatura jednak składa się z 2 segmentów: klawiatury właściwej i części pod nadgarstki (tej z touchpadem i czytnikiem linii papilarnych). Wszystko robiłem z zastosowaniem maksymalnej delikatności, a ujrzałem luźną tasiemkę od drugiego, mniejszego segmentu. Dowody w tej sprawie przedstawiam na zdjęciach:


Pierwsze zdjęcie przedstawia dwa, przyłożone do siebie segmenty. Zatem tasiemka lądowała dokładnie w tym miejscu, w którym ląduje na obrazku. Zbadałem delikatnie to miejsce podstawowym narzędziem, które mam zawsze przy sobie, czyli palcem i nie czułem tutaj żadnego kleju ani czegokolwiek, co mogło tu tę tasiemkę wcześniej “trzymać”.


Drugie zdjęcie to detal. Przedstawia ono tasiemkę z bliska.

Wewnętrzny głos niezwłocznie przemówił:
- Ło panocku, cóżeś ty uczynił, jak ty to teraz poskładasz?
A ja na to:
- No nie wiem właśnie, idę na forum.

No i przyszedłem.
Znawcy, specjaliści, filantropi, pasjonaci, koneserzy… pomożecie?

W pierwszym odruchu poszukałbym na YT filmów z rozbierania danego modelu notebooka. Może coś podejrzysz.

a ja bym spróbował włączyć i zobaczyć co nie będzie działało zepsuć nie zepsujesz a czasami zdarzają się zbędne taśmy

Tutaj filmik https://youtu.be/Utqjm4hrpAA

Tutaj chyba troszkę lepiej widać https://youtu.be/IJZZSD8x9_8

To nie jest ta taśma która została odłączona w 2:44 tego drugiego filmiku?

Chodzi o ten kabelek z prostokątnym złączem?

Prawdopodobnie jest od touchpada, nie ma żadnej taśmy klejącej ponieważ długość tego przewodu powinna odpowiadać rozmieszczeniu gniazda na płycie.

Tak, to ona, wystarczy ją kliknąć, dziękuję! :slight_smile: