Rozłącza mi się neostrada tp

Mam Neostrada TP od 3 lat teraz zmieniłem prędkość z 512kb/s na 1mb/s i od tego momentu rozłącza mi się Neostrada, po rozłączeniu miga dioda od ADSL chwile poczekam i jest ok nie wiem co może być przyczyną.

Dodane 14.11.2009 (So) 20:14

dodam jeszcze że formatowałem kompa i skanowałem czy nie ma wirów na partycji C tam gdzie win i programy i 0 wirusów

Przyczyn może być wiele, sam byłem posiadaczem takowego internetu i miałem podobne sytuacje.

1: Nie masz styku w gniazdku, lub między gniazdkiem a kablem.

2: Odłącza Ci internet, gdy ktoś do Ciebie dzwoni.

3: Coś kopie w plikach modemu, antywirus lub jakiś wirek w folderze modemu. Spróbuj reinstalacji sterów lub… kup router :slight_smile:

Pozdrawiam Tomek.

EDIT: Robiłeś formata, czyli możliwe, że jednak coś ze sterami. Zastanów się czy masz tego samego antywirusa co miałeś (poda nazwę) i czy nie masz jakiegoś programu który koliduje z neo.

jak ktoś do mnie dzwoni to nie rozłącza ale tak dzieje się tylko ja zwiększyłem prędkość a stery mam już ma reinstalacji.

A może łącze w Twojej miejscowości nie obsługuje takiej prędkości. Bo mój kumpel miał kiedyś taki problem, łącze w jego wsi utrzymywało max 512 mb. Aby sprawdzić zadzwoń pod infolinię TP.

Powiedz dokładniej kiedy Ci się rozłącza net. Losowo? A może w jakiś odstępach czasu?

Bej - On mieszka w Starogardzie, raczej mało prawdopodobne :lol:

losowo co np 20 min a czasami wcale moge siedziec 7 godzin i nic

Jaki modem? ZTE ZXDSL 852? To ja też mam taki problem. Nic nie poradzisz, ale jak rozlacza to wejdz w panel modemu, zresetuj go i połącz się ponownie :slight_smile:

nie Speed Touche 330

Też miałem taki modem :))

no tak nie będzie wyjście teraz wyłączyłem oszczędzanie energi i 45 min ok

Wejdź w menadzer urządzeń/kontrolery USB/we właściwościach każdego w zakładce Zarządzanie energią odznacz Zezwalaj wyłączanie tego…

To samo w modemie i karcie sieciowej SpeedTouch

Kup router to nie będzie takich problemów.

Nie musi to rozwiązać problemu :stuck_out_tongue:

może czas po 3 latach na nowy model, albo wybiorę się w poniedziałek rano do TP i zobaczymy czego się dowiem