Rozłącza po kilku godzinach: "Brama domyślna jest niedostępna"

Niedawno kupiłem laptop lenovo z710. System instalowałem sam, sterowniki też. Jednak już od samego początku miałem problem z łącznością bezprzewodową. Na początku zainstalowanie sterowników wifi ze strony producenta nic nie dawało. Karty sieciowe nadal nie były zainstalowane. Pomógł sterownik/program z tej strony: http://www.intel.com/support/wireless/wlan/sb/cs-025792.htm 

W momencie zainstalowania sterowników do wifi, padł router. Połączenie trwało dosłownie 2 min na lenovo jak i na innym laptopie na którym dotychczas wszystko działało. Połączenie było stabilne w momencie kiedy w konfiguracji routera wyłączałem zabezpieczenia. Bez zabezpieczeń wszystko działało bezproblemowo. Po zaktualizowaniu firmware na routerze przestało rozłączać po paru minutach. Jednak teraz po paru godzinach pracy połączenie zanika, po uruchomieniu systemowego rozwiązywania problemów wyświetla się komunikat “Brama domyślna jest niedostępna - naprawiono” po czym połączenie znów wraca. Dodam jeszcze że podczas grania online na laptopie, co chwile zdarzają się cofki/lagi na komputerze stacjonarnym gdzie połączenie jest kablowe tego nie ma.

 

Karta: Qualcomm Atheros AR8171/8175 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20),   Intel® Wireless-N 7260

Router: tp link wr740n

Spróbuj na początek zmienić kanał. Ja ostatnio miałem podobny problem. Windows najwyraźniej słabo radzi sobie z kanałami powyżej 11.