Rozłączające się Wi-Fi

Witam,
Mam problem z moim laptopem ktory co 5-20m rozlacza wifi i zeby powrocil internet musze sam na nowo polaczyc sie z siecia. Zadne inne urzadzenie typu konsola, telefon czy telewizor nie ma takiego problemu. Laptop sprawdzalem na kilku sieciach wszedzie dzieje sie tak samo. Rowniez wifi w nocy dziala o wielej lepiej do takiego stopnia ze nie raz sie nie rozlacza i wszystko elegancko dziala. Problem Rowniez zwieksza sie przy graniu w gry. Dodam ze sterownik karty sieciowej zaktualizowany. Zastanawialem mnie tez czemu w menedzerze urzadzen widnieja 2 karty sieciowe. Ktos ma jakis pomysl?

2 karty sieciowe to zapewnie Wifi i kabel
jaki system?

Co masz na myśli? sieci 2,4 i 5GHz czy sieci do których podłączasz laptopa?

Napisz co to za sprzęt model (rocznik)
Być moze w Twojej okolicy w dzień jest sporo sieci 2,4 i zakłócają sie nawzajem a karta przełącza kanały szukając wolnego pasma (moze sobie z tym nie radzić dobrze jesli jest wątpliwej jakości), skoro w nocy jest stabilnie to szukałbym problemu właśnie w tym kierunku.

Windows 10. Laptop to.lenovo g580
. A co do spawdzania sieci
rozchodzi sie o rozne wifi

Czyli masz takie parametry kart sieciowych:
LAN 100 Mbps
Wi-Fi 4 (802.11b/g/n)

Czyli w najlepszym przypadku łączysz sie na 2,4 w n
Spróbuj w innym miejscu sie połączyć (np darmowy HotSpot ale nie w centrum handlowym lub firmowa sieć WiFi w pracy jesli taka posiadasz i jesli pracujesz :wink: ) gdzie będzie mniej sieci w okolicy i sprawdź czy tez zrywa połączenie.

Niestety wszystkie darmowe HotSpoty maja mnóstwo innych sieci w okół siebie, a pracuje w niemczech i pytając szefa o sprawę sprawdzenia wifi musiał byś po prostu widzieć to minę :rofl: . Niestety to nie przejdzie. A nie ma jakieś możliwośći zeby znajdowało tylko i wyłącznie moje wifi? Dodam jeszcze, że ja gram w gry online i odpale do tego jeszcze jakiś program głosowy typu TeamSpeak częstość rozłączania wzrazsta.