Rozłączający się adsl

Witam mam taki problem ze co jakiś czas rozłącza mi się ruter (tp-link td-w8901g) od adsl-u i nie mam internetu po jakimś czasie sam się połączy i znowu jest przez jakiś czas okej. Internet mam z orange free dom gdy miałem 2mb nic się nie działo a teraz mam 6mb i się to dzieje co jakiś czas proszę o pomoc .

Zapewne sprzedali ci prędkość, której nie może uciągnąć infrastruktura. Dzwoń do Orange, żeby przysłali monterów. Kiedy przyjadą, ładnie i bez nerwów poproś, żeby pogrzebali na słupach albo, jak się da, zmienili ci linię na lepszą. A jeżeli i oni nie poradzą, szykuj aneks do umowy i zmniejsz prędkość.

Do mnie dzwonią co tydzień, żeby wcisnąć 8 Mb, kiedy teraz rzadko wyciągam rzeczywisty 1…

Jeśli problem nadal występuje zachęcam Cię do skorzystania z naszego formularza Pomoc Orange, który znajdziesz na naszym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/orangepolska/a … 9028851067 Będę mógł to sprawdzić szczegółowo dla Ciebie. Jeśli zdecydujesz się zgłosić sprawę przed podany formularz podaj link do tego wątku – to znacznie ułatwi weryfikację problemu.

Pozdrawiam

Tomek

Wszystko zależy od odległości Twojego domu od centrali. Jeżeli odległość wynosi powyżej 3 km to masz zapewne wysokie szumy na łączu co przekłada się na niestabilność połączenia. Możesz rozwiązać obowiązującą umowę z tytułu niezgodności jakości świadczonej usługi, albo (co jest szybsze) poproś o wypowiedzenie umowy przez Orange z powodu problemów technicznych - niemożności świadczenia usługi. Nie płacisz w tym wypadku kary umownej. Niestety podpisując umowę Orange zobowiązał się do świadczenia usługi połączenia z Internetem o przepustowości do 6 Mbit.

Miałem identyczną sytuację z Netią. Można kombinować z aneksami do umowy, ale nigdy nie będzie to tak oszczędne w kosztach, jak podpisanie nowej umowy.

Pozdrawiam.

Ok kazali wymieni ruter kopiłem nowy pożyjemy zobaczymy :smiley: dzięki za pomoc