Rozłączający się i łączący internet po zmianie adresu mac

Witam. Mój dostawca internetu filtruje połączenia po adresach mac. Można mieć tylko jeden taki… Jest przypisany do starego komputera, ale mam nowy komputer, więc chciałem też z niego korzystać kiedy jestem w domu. Łączę się po kablu. Zmieniłem więc w nim adres fizyczny karty sieciowej. Początkowo było wszystko ok, ale tak po 2, 3 dniach zauważyłem, że po włączeniu komputera internet łączy się na kilka sekund i rozłącza na kilka sekund po czym znowu łączy i tak w nieskończoność. Czasem po dłuższej takiej zabawie połączenie jakby się stabilizuje i wszystko jest ok. Czasami bawię się w menadżerze urządzeń i wyłączam kartę sieciową i włączam po czym problem znika. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Sprawdzałem jeszcze na 3 laptopie i ten problem nie występuje. Dodam jeszcze, że na komputerze, na którym występuje problem w innym mieszkaniu był on cały czas podłączony po kablu i nigdy takiego problemu nie uświadczyłem. Karta sieciowa to killer e2400 gigabit ethernet.

Skontaktuj się z dostawcą internetu.

Nie masz przypadkiem 2 identycznych MAC adresów w sieci, co jest niedopuszczalne w sieciach ethernet?

Nie mam. W jednym czasie jest włączony tylko jeden komputer.

Hej,

A zmieniałeś adres MAC karty przy pomocy jakiegoś oprogramowania czy tylko we właściwościach urządzenia? Dlaczego pytam? Bo Windows w czasie instalacji systemu zapisuje w rejestrze adres MAC karty w kilku miejscach i może tam nadal masz stare informacje o adresie karty.

Pozdrawiam,
Dimatheus

To nie powinno mieć znaczenia. Bo ja również muszę zmieniać MAC we właściwościach systemu bo też mam filtrowanie sieci po adresie MAC. Po zmianie we właściwościach urządzenia od razu uzyskuje dostęp do netu. Podobno taki manewr dostawca podmiany adresu u siebie jest wstanie wykryć i przyblokować dany komputer. Po prostu najłatwiejsze rozwiązanie jest to o którym wspomniał ktoś w pierwszym poście. Jeżeli dostawca filtruje sieć po MAC a my zmienimy komputer albo kartę sieciową to najprostszą czynnością będzie zgłoszenie tego faktu operatorowi i powinien on zmienić w swojej bazie adres na nowy MAC lub dogadać się z nim by dopisał drugi.