Rozłączający się Internet, może przez router?

Witam. Od kilku dni mam problem z podziałem Internetu. Posiadam opcję 1 Mb w firmie Multimedia. Dostałem od nich modem Asmax AR801MP/MPA z jednym wejściem rj11 oraz jednym wyjściem rj45. Postanowiłem podzielić Internet za pomocą routera wifi VIVANCO. Zadanie nie było łatwe, ale udało się z pomocą kolegów z forum. Komputer stacjonarny jest podłączony do portu LAN, a na wifi pracuje jeden laptop. Kilka razy dziennie, niezależnie od tego, czy pracują oba komputery czy tylko jeden z nich, Internet się rozłącza. Objawia się to gaśnięciem (od jednej do trzech) diód na modemie od Multimedia (nie na routerze), na kilkanaście sekund i oczywiście w tym czasie brak Internetu. W związku z tym pytanie. Czy router, którym rozdzieliłem Internet może mieć wpływ na takie rozłączenie Internetu, które jest widoczne na modemie od Multimedia?

Pytanie bierze się stąd, że nie mogę zadać takiego pytania serwisantom Multimedii, ponieważ samodzielny podział Internetu u tego operatora nie jest chyba zbyt dobrze odbierany :wink: Jeżeli okaże się, że router nie ma absolutnie żadnego wpływu na modem, będę wtedy uderzał już bezpośrednio do konsultantów - serwisantów.

Proszę o jakieś porady w tym zakresie.

Z góry dziękuję.

Parametry łącza poproszę. Znajdziesz je, wchodząc w konfigurację routera przez www.

Zrywanie jest regularne (w podobnych godzinach)?

Jeśli tak, to podaj parametry z różnych pór dnia.