Rozłączający się Internet w laptopie

Witam

Mam problem z internetem w laptopie. Dzieje się to odkąd dostawca aktywował mi internet na 30MB. Od razu wspomnę że przedtem było wszystko w porządku i miałem ustawione automatyczne IP. Otóż przy aktywacji internetu wszystko było ok. Serwisant kazał mi sprawdzić na laptopie działa wi-fi, wszystko było dobrze. On podczas aktywacji sprawdzał bezpośrednio z kabla i też było dobrze. W ten sam dzień kiedy podłączyłem laptopa przez kabel sieciowy internet był ale nie na długo. Po jakimś czasie już go nie było chociaż w właściwościach połączenie jest tak jak na grafice poniżej. Zaznaczę że mam ustawione wtedy automatyczne przydzielanie IP. Kiedy ustawie je ręcznie jest ok ale po jakimś czasie rozłącza i muszę zrobić Diagnozuj i znowu działa. Kiedy normalnie przeglądam tylko internet działa cały czas. Ale jak nagle włączę jakąś grę która wymaga połączenia internetu znowu się rozłącza i tak w kółko.

Ktoś pomoże bo jest to na prawdę irytujące i męczące. 

1.thumb.jpg.a82762cd506d54e7670e78805292

Hej,

Jaki to operator? Jaki posiadasz router? Próbowałeś uruchamiać ponownie router?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Proszę konkretnie zatytułować temat, w przeciwnym razie zostanie on przeniesiony do kosza.

Pokaż zawartość okienka, które znajdziesz pod guzikiem szczegóły (dla zainteresowanych po co: sprawdzam czy DHCP przyznał mu adres).

Internet mam od dostawcy lokalnego. Router Netis WF2411I. Nie restartowałem routera.

Poniżej wrzucam screen szczegółów połączenia.

2.thumb.jpg.b674a33624f74b7aa114efa75fde

Hej,

Na początek więc wyłącz, a następnie włącz router i poczekaj aż połączy się z siecią. Monitoruj, czy nadal pojawiają się problemy z dostępem do sieci.

Pozdrawiam,

Restartowanie routera nic nie daję.

Hej,

Czy przy połączeniu poprzez WiFi pojawiają się te same problemy? Może kabel jest uszkodzony? Próbowałeś zastosować inny?

Pozdrawiam,

Wifi przestało kompletnie działać. Na początku działało teraz już nie. Sprawdzałem na innym kablu i też jest to samo.

Podam jeszcze przykład z ostatniej chwili. Przez cały dzień miałem internet, raz tylko rozłączyło. W momencie kiedy włączyłem FIFE i chce zagrać przez internet ten co chwila się wyłącza.

To jest laptop z win10 i kartą broadcoma? Też mnie rozłączało po ostatniej dużej aktualizacji win 10. Zrypane sterowniki standardowe w win10 i jeszcze gorsze od producenta laptopa zmusiły mnie do powrotu na win 8. U mnie dodatkowo kończyło się to BSODami lub czarnym ekranem przy ładowaniu systemu.

Hej,

  • Jaki posiadasz system na komputerze?
  • Czy masz możliwość podłączenia innego komputera czy telefonu do łącza, z którego korzystasz?
  • Czy połączenie z internetem traci się także przy większym obciążeniu łącza - na przykład przy testowaniu jego prędkości przy pomocy strony http://www.speedtest.pl/?

Pozdrawiam,

Witam

Tak mam Win 10. 

Jedynie telewizor jest podłączony do internetu.

Podczas robienia speed testu internet działa.

Hej,

  • Próbowałeś aktualizować wersję sterownika do karty sieciowej - zarówno przewodowej, jak i WiFi?
  • Czy na telewizorze też występują podobne problemy?
  • Windows 10 w najnowszej kompliacji?

Pozdrawiam,

Instalowałem nowe sterowniki do przewodowej

Nie zauważyłem problemów na telewizorze.

Windows zaktualizowany

Cały czas nie rozumiem dlaczego przy wpisanym przeze mnie IP internet normalnie działa a przy automatycznym już nie.

Hej,

  • A telewizor też ma ustalony stały adres IP czy automatyczny?
  • Co się dzieje, gdy TV całkowicie odłączysz od połączenia sieciowego?

Może to oznaczać problemy z serwerem DHCP w routerze.

Pozdrawiam,

Małe sprostowanie.

Właśnie sprawdziłem telewizor i tam też nie ma internetu.

Podejrzewam że nie ma tu winy ani laptop ani telewizor. 

Hej,

W takim razie jak dla mnie nie działa poprawnie router albo też jest źle skonfigurowany.

Pozdrawiam,

Właśnie doszedłem do takiego wniosku. Dzięki za pomoc.