Rozłączający się WLAN

Witam wszystkich ,

Ponieważ jestem troszkę “ciemny” z tego co się u mnie dzieje to napisze po kolei.

Więc tak… Mam Router TP LINK TD-W8901G połączony poprzez kabel sieciowy z komputerem stacjonarnym i łączący się przez WLAN z Notebook’iem.

Problem polega na tym, że wszystko na notebook’u działa poprawnie do czasu uruchomienia komputera stacjonarnego, wtedy nagle na Notebook’u połączenie przestaje odbierać Pakiety, pomimo że stan wskazuje na to, że sieć jest podłączona i ma dobrą siłę sygnału. Opcja “Napraw” niewiele pomaga, ponieważ wtedy następuje dobre połączenie z Internetem (tzn. odbiera pakiety) na ok. 5 minut i potem następuje ponownie ten sam problem.

Nie mam pomysłu, co może być nie tak.

Zamieszczam dodatkowe informacje, które (jak myślę) mogą być przydatne:

-Router TP LINK TD-W8901G (do 54 Mb/s)

-Internet Neostrada TP 2MB/s

-Laptop : Asus X50Z AP-144

-System Operacyjny: Winndows XP (na obu komputerach)

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc :slight_smile:

Z poważaniem, xMajlo69

Jakie adresy IP są na stacjonarnym i laptopie? Czy dostają je automatycznie z routera? Jeżeli adresy się dublują na stacjonarnym i na laptopie to zachodzi konflikt i na jednym z nich nie będzie neta.

Adres IP Komputera Stacjonarnego ustawiłem na: 192.168.1.2

Laptopa: Przydzielany jest automatycznie

Tak, na Laptopie w protokole TCP/IP sieci bezprzewodowej mam zaznaczoną opcję "“Uzyskaj adres IP automatycznie”, komputer stacjonarny jeszcze sprawdzę

Jeżeli router przydziela adresy automatycznie to pozwól mu to zrobić zarówno na stacjonarnym, jak i na laptopie. Podejrzewam, że router narzuca laptopowi adres 192.168.1.2 i po włączeniu stacjonarnego masz konflikt takich samych adresów.

Router nie jest w stanie sprawdzić jaki adres przydzieliłeś ręcznie na stacjonarnym, a pierwszy adres, który jest po adresie routera to właśnie to nieszczęsne 192.168.1.2 (podejrzewam, że router ma 192.168.1.1)

Gdy oba komputery miały automatycznie przydzielane Adresy IP widocznie router na siłę próbował przydzielić 192.168.1.2 na Stacjonarke i na laptopa, więc na obu sam przydzieliłem adresy IP i jak na razie wszystko działa, zobaczymy co będzie później.

Jak na razie wielkie podziękowania za pomoc