Rozłączanie Internetu gdy dzwoni telefon

Witam, otóż mam następujący problem:

Kiedy ktoś dzwoni, często rozłącza mi się Internet(Netia 6Mb).

Posiadam mikrofiltr z dwoma wejściami: na telefon i na internet, tyle że telefon jest podpięty do gniazdka w jednym pokoju, a internet w innym.

Jak mam poprawnie podłączyć ten mikrofiltr?

Na razie jest połączone:

1 pokój telefon=>mikrofiltr z 2 wejściami (do wejścia na telefon)=>gniazdko

2 pokój router=>gniazdko

Dodam, że posiadam jeszcze inny mikrofiltr z jednym wejsciem.

Jeżeli posiadasz jedno gniazdo główne to prawidłowa konfiguracja wygląda tak:

  1. Gniazdo + rozdzielacz.

  2. (Telefon) Gniazdo + rozdzielacz + kabel do telefonu + mikrofiltr + telefon lub gniazdo + rozdzielacz + mikrofiltr + kabel do telefonu + telefon.

  3. (Komputer) Gniazdo + rozdzielacz + kabel do modemu.

Jeżeli posiadasz dwa gniazda to musisz się dowiedzieć jak są podłączone, – czy szeregowo czy równolegle?

Jeżeli szeregowo to od ostatniego (lub najbardziej wygodnego w podłączeniu) gniazda podłączasz wszystko tak jak opisałem wyżej. Jeżeli równolegle to:

  1. Gniazdo 1 + rozdzielacz.

  2. Gniazdo 1 + rozdzielacz + kabel do telefonu + mikrofiltr + telefon lub gniazdo + rozdzielacz + mikrofiltr + kabel do telefonu + telefon.

  3. Gniazdo 2 + kabel do modemu.

Taka konfiguracja dział na Neostradzie i powinna tak samo działać na Neti.

Osobiście obstawiam że gniazda są sparowane szeregowo.

Ijaaaaaaaaaa ale żeś chłopie zaszalał . A widzę masz pojęcie jak h… pewnie pracowałeś w TEPSIE ? coś ty to popisał ? ma być tak:

|--------------mikrofiltr-------------telefon

  1. gniazdo —rozdzielacz------|

|--------------router----------------komputer

|---------------------------gniazdo-------mikrofiltr------telefon

  1. linia telefoniczna----------------|

|---------------------------gniazdo------mikrofiltr-------telefon

|

|---------------------------router-------komputer

i wsio co ty tam znowu wymyślasz jakie połączenie szeregowe i równoległe ? Kolego na głównym gniazdku sprawdź czy jak masz podpięte dwa gniazdka na jedną linię to czy żyły są połączone w ten sposób np: niebieska z pierwszego kabla z niebieską z drugiego kabla i analogicznie biała z białą. Ewentualnie będziesz miał inne kolory.

Z mikro-filtrem chodzi o to że obcina ci on pasmo przenoszenia i nie słyszysz pisków w słuchawce podczas rozmowy telefonicznej kiedy druga osoba korzysta z internetu i dodatkowo powoduje że telefon nie zwiera Lini ( przez co wzrasta jej tłumienność ) podczas podniesienia słuchawki lub podczas załączania obwodu dzwonienia przy wołaniu abonenta.

kazek31

No, jeżeli nie wiesz, co to jest połączenie szeregowe a równoległe to „wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia z partnerką, która ma na imię nauka”.

Podany przeze mnie sposób podłączenia może i faktycznie jest zbyt rozbudowany, ale problem jest tak skomplikowany w swej prostocie, że opisałem podłączenia tak a nie inaczej.

Oczywiście najprościej to:

Gniazdo + rozdzielacz na dwa kanały. Następnie kanał pierwszy + mikrofiltr + kabel do telefonu + telefon. Teraz kanał drugi + kabel do modemu + modem + komputer.

Niezależnie ile posiada się w domu gniazd to te, do którego podpięty jest telefon musi posiadać podłączony mikrofiltr.

Btw. Swoją drogą opisałeś system podłączenia tak samo jak ja tylko w dużym skrócie.